Przejdź do treści

Arpol nowym dystrybutorem Axis Communications w Polsce

Axis Communications, światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, rozpoczął współpracę z firmą Arpol, która stanie się nowym dystrybutorem produktów marki Axis w Polsce.

Rozszerzanie portfolio produktów, rozwój działalności w Polsce oraz inwestycje w kanał partnerski skłoniły Axis Communications do podjęcia współpracy z nowym dystrybutorem, którym została firma Arpol z Poznania. Przyczynił się do tego również 19-procentowy wzrost, jaki w drugim kwartale 2010r. Axis odnotował w regionie EMEA w stosunku do analogicznego okresu roku 2009.

Widzimy w polskim rynku ogromny potencjał rozwoju dla sieciowego nadzoru wizyjnego, stąd właśnie tutaj w dużym stopniu koncentrujemy nasze działania i rozszerzamy kanał sprzedaży. Podpisana umowa z firmą Arpol – doświadczonym dystrybutorem systemów zabezpieczeń, jest kolejnym elementem realizacji naszej strategii. Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca przyczyni się do zwiększenia dostępności kamer i pozostałych produktów Axis na polskim rynku – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Regionalny Axis Communications na obszar Europy Środkowej.

Firma Arpol funkcjonuje na rynku zabezpieczeń od 1993 roku. Specjalizuje się w dystrybucji elektronicznych systemów ochrony mienia. W swojej ofercie posiada przede wszystkim rozwiązania dla obiektów wymagających szczególnej ochrony, gdzie podstawowym kryterium wyboru jest jakość i niezawodność urządzeń, ich parametry techniczne oraz możliwość integracji różnych systemów ochrony.

Cieszymy się z podjęcia współpracy z Axis Communications, niekwestionowanym liderem segmentu kamer IP. Wprowadzenie do oferty Arpolu produktów Axis pozwoli nam lepiej dostosować się do potrzeb klientów. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie firmy Arpol w obszarze telewizji dozorowej przełoży się na sukces we wprowadzaniu na rynek tych zaawansowanych rozwiązań monitoringu IP – powiedział Jacek Drabarz, Dyrektor Handlowy w firmie Arpol.

Axis Communications pracuje już na polskim rynku z następującymi dystrybutorami: Anixter Polska, Softex Data, TECH Data Polska (TDAzlan) i Videor.

źródło/autor: Axis Communications