Przychody Trans Polonia S.A. w lipcu br. wyższe o 75% r-d-r

Trans Polonia S.A. – specjalistyczna firmą transportowa zajmującą się transportem mas bitumicznych oraz produktów chemicznych – zrealizowała w miesiącu lipcu br. przychody na poziomie ok. 2 487 000 zł, co stanowi 175% wartości przychodów osiągniętych w lipcu 2009 roku (wyniosły 1 421 000 zł). W całym okresie od stycznia do lipca 2010 r. przychody Trans Polonia S.A. wyniosły ok. 10 119 000 zł netto, co stanowi 151% przychodów osiągniętych w analogicznym okresie 2009 roku (wyniosły 6 695 000 zł).

„W pierwszej połowie roku przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 44% r-d-r, a wzrost skali działalności obserwujemy również od początku drugiego półrocza. W lipcu br. zanotowaliśmy przychody na poziomie ok. 2,48 mln zł, w porównaniu do 1 421 mln zł w roku ubiegłym. Oznacza to wzrost o 75%. Był on możliwy dzięki konsekwentnemu zwiększaniu skali działalności. Poprawie uległa także sytuacja na rynku, dostajemy coraz więcej zleceń zarówno od obecnych jak i nowych klientów, rusza coraz więcej projektów związanych z budową dróg i autostrad. Do końca 2010 br. prognozujemy osiągnięcie 20 mln przychodów, tj. o 55% więcej niż w 2009 roku.” – mówi Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

Trans Polonia S.A. jest na ostatnim etapie przygotowań do przenosin na parkiet główny GPW.

– „Jesteśmy już na ostatniej prostej jeśli chodzi o prace nad prospektem. Przenosiny na rynek główny chcemy zrealizować jeszcze w tym roku, najlepiej na przełomie III i IV kwartału” – dodaje Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

Przenosinom Trans Polonia S.A. na rynek główny GPW towarzyszyć ma emisja akcji.

– „Na razie za wcześnie aby mówić o szczegółach. Pokażemy je po zatwierdzeniu i publikacji prospektu emisyjnego. Na dziś mogę powiedzieć, że pozyskane środki będziemy chcieli przeznaczyć na zakup kilkunastu cystern samochodowych. Obecnie flota Spółki liczy około 100 jednostek, przy czym obejmuje zarówno własny tabor, jak i obcy, który realizuje dla nas zlecenia.” – mówi Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

źródło/autor: Trans Polonia