Pracuj.pl partnerem wolontariatu Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Serwis rekrutacyjny Pracuj.pl został Partnerem Działu Wolontariatu Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w dniach 18-23 września w Warszawie.

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych będą największą imprezą sportową w tym roku w Polsce. Udział w nich weźmie 57 reprezentacji narodowych skupiających niemal 1500 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z regionu Eurazji. W organizację imprezy zaangażowanych jest prawie 2500 wolontariuszy z całej Polski.

Pracuj.pl pomoże w rekrutacji wolontariuszy na imprezę, a także przeprowadzi kampanię reklamową zawodów w swoim serwisie. Na stronie Pracuj.pl umieszczono specjalne ogłoszenie rekrutacyjne, za pomocą którego można zgłosić chęć pomocy. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od wolontariuszy do 5 września.

– Lista prac, którą oferujemy wolontariuszom jest bardzo szeroka. W chwili obecnej najbardziej poszukujemy osób, które pomogą zawodnikom w pakowaniu bagażu na lotnisku imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, a także stewardów na obiekty Igrzysk – mówi Dariusz Pietrowski, koordynator wolontariatu podczas Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. – Każdy wolontariusz otrzyma oficjalny ubiór wolontariusza igrzysk (koszulki, kurtka, plecak), bezpłatne przejazdy po Warszawie komunikacją miejską i oczywiście wspaniałą atmosferę. Zapewniamy też bezpłatne wyżywienie – dodaje.

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych to jedna z pierwszych imprez objętych przez serwis Pracuj.pl programem poszukiwania wolontariuszy. W portalu już wkrótce będzie można znaleźć także ogłoszenia dla osób chętnych do pomocy w organizacji Maratonu Wrocławskiego (11.09) oraz Biegu Niepodległości w Warszawie (11.11).

– Organizacja większości imprez masowych bez sztabu wolontariuszy byłaby niemożliwa. Wbrew obowiązującym stereotypom, nie jest to „praca za darmo”, a ciekawa przygoda i okazja do poznania od środka zasad obowiązujących przy realizacji dużych projektów. Zapis o podobnej aktywności w życiorysie to dla rekrutującego znak, że kandydat jest otwarty na wyzwania i nie boi się pracy z ludźmi. Warto zgłosić się także wtedy, gdy nie szuka się zatrudnienia. Praca w charakterze wolontariusza przy tak dużej imprezie może być interesującą odskocznią od codziennych obowiązków zawodowych – mówi Maciej Noga, dyrektor marketingu w Grupie Pracuj, do której należy serwis Pracuj.pl

Partnerem programu poszukiwania wolontariuszy serwisu Pracuj.pl jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution.

źródło/autor: Pracuj.pl