Obraz bez kabli – technologia Wireless Display Intela po raz pierwszy w Polsce w sklepach Komputronik

Technologia Wireless Display (WiDi) firmy Intel umożliwiająca bezprzewodową transmisję danych do telewizora jest już dostępna dla polskich konsumentów. Klienci Komputronik SA jako pierwsi w Polsce będą mogli bezprzewodowo przesyłać dane z notebooka do telewizora HD.

Innowacyjna technologia Wireless Display Intela pozwala podłączyć laptopa do telewizora drogą bezprzewodową, umożliwiając przesył filmów video, zdjęć i muzyki bez użycia kabla i zapewniając doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Wireless Display we współpracy z rekomendowanym komputerem przenośnym Toshiba Tecra A11-13Q z procesorem Intel Core i5-520M pozwala na oglądanie filmów i zdjęć czy zabawę w gry komputerowe bez podłączania dodatkowych kabli do telewizora. Dzięki wykorzystaniu adaptera Netgear Push2TV użytkownik może oglądać w telewizorze HD wszystko, co pokazuje ekran jego laptopa, co pozwoli przeglądać strony internetowe wprost z ulubionej kanapy czy fotela.

Niewielki i lekki adapter podłączany jest do telewizora poprzez wejście HDMI lub AV Composite. Współpracuje z laptopami, które obsługują technologię Intel Wireless Display i są wyposażone w procesory Intel Core (modele z 2010 roku).

Konfiguracja adaptera odbywa się w kilku prostych krokach. Później użytkownik może cieszyć się natychmiastową synchronizacją notebooka z telewizorem za pomocą specjalnego przycisku na klawiaturze laptopa lub skrótu na pulpicie. Adapter jest lekki i mały, więc w każdym momencie można zabrać go ze sobą do rodziny, znajomych czy nawet w daleką podróż.

Adapter Netgear Push2TV PTV1000 oraz notebook Toshiba Tecra A11-13Q obsługujący technologię Intel Wireless Display są już dostępne w internetowym sklepie Komputronik.pl, a także w salonach Komputronik w takich miastach, jak: Częstochowa (Galeria Jurajska), Gliwice (C.H. Forum), Katowice (Silesia City Center), Kielce (ul. Sienkiewicza 11), Kraków (CH Bonarka), Łódź (C.H. Port oraz CH Manufaktura), Opole (C.H. Karolinka), Płock (C.H. Wisła), Poznań (ul. Grochowska 26), Poznań (C.H. Plaza), Poznań (Stary Browar), Sosnowiec (C.H. Plaza), Toruń (ul. Kościuszki 12A), Warszawa (al. Solidarności 82, Galeria Mokotów, Galeria Metro 2, C.H. Reduta, C.H. Sadyba oraz Złote Tarasy).

Cena adaptera Netgear Push2TV PTV1000 wynosi 349 zł, zaś notebook Toshiba Tecra A11-13Q kosztuje 3599 zł.

źródło/autor: Intel