NETGEAR ProSafe WC7520 – kontroler bezprzewodowy dla sektora MSP

NETGEAR ProSafe WC7520 to wysokiej jakości, funkcjonalny kontroler bezprzewodowy, który upraszcza zarządzanie dużą siecią od 200 do ponad 1500 użytkowników. Urządzenie to może współpracować nawet z 50 punktami dostępowymi jednocześnie w standardzie IEEE 802.11n.

Bezprzewodowy kontroler ProSafe dedykowany jest średnim firmom i instytucjom, które chcą udostępniać łącze bezprzewodowe dużej ilości osób jednocześnie. Wiele instytucji, nie tylko publicznych, poddawanych jest szybkiej i zaawansowanej informatyzacji, która zakłada m.in. udostępnianie bezprzewodowego łącza internetowego nie tylko pracownikom, ale również gościom czy interesantom. Do takich instytucji zaliczają się: szkoły, szpitale, urzędy, instytucje pożytku publicznego firmy oraz firmy z sektora MSP.

ProSafe WC7520 to urządzenie, które bez problemu obsłuży nawet 1500 połączeń bezprzewodowych jednocześnie. Dostęp do urządzeń mobilnych, za pośrednictwem których można łączyć się z siecią, jest powszechny, a ich ilość ciągle rośnie – coraz popularniejsze są smartfony czy netbooki pozwalające korzystać z Internetu praktyczne wszędzie. Dlatego ważne jest, aby kontroler był niezawodny i wszechstronny. WC7520 może współpracować z 20, a po aktualizacji z 50 punktami dostępowymi, działając w standardzie IEEE 802.11n. Posiada również opcję Fast Roaming Suport (FRS), wspomagający przesyłanie sygnału audio i wideo w sieci, a dzięki zintegrowanemu „captive portal” i koncie gościa pozwala w pełni kontrolować dostęp do sieci.

Urządzenie już jest dostępne na polskim rynku, a jego cena wynosi ok. 2400 USD.

źródło/autor: Buzzair