Nagroda Network Products Guide dla Interaction SIP Station firmy Interactive Intelligence

Opiniotwórczy serwis internetowy nagradza nowe urządzenie komunikacyjne Interactive Intelligence, stworzone jako alternatywa dla biurkowych telefonów IP

Poradnikowy serwis internetowy IT, Network Products Guide, wyróżnił urządzenie Interaction SIP Station oferowane przez Interactive Intelligence nagrodą Reader’s Trust w tegorocznej edycji konkursu dla najlepszych produktów i usług na rynku.

Interaction SIP Station jest urządzeniem komunikacyjnym zaprojektowanym z myślą o zastąpieniu biurkowych telefonów IP. Zdobywając przeważającą większość głosów czytelników zdobyło nagrodę w kategorii produktów i technologii VoIP. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło około 2000 czytelników.

„Interaction SIP Station zyskało uznanie wśród naszych czytelników jako oszczędna, godna zaufania i prosta w obsłudze alternatywa wobec stacjonarnych telefonów IP” – wyjaśnia redaktor naczelny Network Products Guide, Rake Narang.

Urządzenie, którego cena jest przeciętnie o połowę mniejsza od kosztów ponoszonych na zakup stacjonarnego telefonu IP, zaprojektowano dla niezawodności i prostoty. Nie posiada ono wyświetlacza, klawiatury i słuchawki, niemniej jest w pełni funkcjonalne dla użytkownika.

Interaction SIP Station współpracuje z zestawem słuchawkowym oraz stworzoną przez Interactive Intelligence aplikacją Interaction Client. Aplikacja ta służy do zarządzania połączeniami i udostępnia szereg zaawansowanych funkcji, takich jak nagrywanie rozmów, przekazywanie połączeń, połączenia konferencyjne, zarządzanie dostępnością, przeszukiwanie książki telefonicznej przedsiębiorstwa, monitorowanie kolejek i inne.

Interaction SIP Station stworzono tak, aby uniknąć problemów z niezawodnością, związanych z użyciem zestawów słuchawkowych USB i softphone’ów, które mogą powodować opóźnienia i zniekształcenia sygnału zależne od cyklu procesora. W urządzeniu Interactive Intelligence zastosowano wyspecjalizowany układ, gwarantujący wysoką jakość audio.

„Wielu sprzedawców usiłuje wzbogacić telefony IP o coraz to nowsze funkcje, przez co rosną ceny aparatów” – zauważa Marcin Grygielski, dyrektor regionalny na rynek Europy Środkowej i Wschodniej, Interactive Intelligence. – „Zamiast więc proponować kolejny mały wyświetlacz ze skomplikowaną kombinacją klawiszy postanowiliśmy przedstawić niezawodne, a zarazem niedrogie urządzenie, korzystające z zaawansowanych funkcji telefonicznych zawartych w aplikacji zainstalowanej na komputerze. Nagroda zaufania czytelników Network Products Guide udowadnia, że naszym klientom niezwykle spodobało się takie rozwiązanie.”