Monitoring likwidacji szkód w Liberty Direct

Liberty Direct – jeden z najszybciej rozwijających się na rynku ubezpieczycieli działających w systemie bezpośrednim – uruchomił platformę służącą monitorowaniu likwidacji szkód przez internet. Przy pomocy nowego systemu Klienci Liberty Direct będą mogli śledzić on-line wszystkie czynności zmierzające do ustalenia wysokości i wypłaty odszkodowania, bezpośrednio kontaktować się z likwidatorem, przekazywać firmie wymagane dokumenty, a także dokonywać aktualizacji danych.

System pozwala użytkownikom sprawdzać, jaki jest przebieg likwidacji szkody przez ubezpieczyciela, po jej telefonicznym zgłoszeniu. Pozwala on na natychmiastowy dostęp do informacji, jakie dokumenty powinny zostać dostarczone ubezpieczycielowi oraz gdzie można je uzyskać, a także czy zostały przez firmę zweryfikowane. Ponadto, dzięki aplikacji każdy Klient może dowiedzieć się, kiedy zostały zlecone oględziny samochodu oraz czy zapadła decyzja w sprawie wypłaty odszkodowania. Klienci ponadto mają możliwość przesłania informacji lub kopii dokumentów bezpośrednio do osoby, która zajmuje się ich obsługą. Aplikacja umożliwia śledzenie likwidacji wszystkich szkód zgłoszonych do Liberty Direct po 9 sierpnia 2010 r.

„Kluczowym założeniem Liberty Direct jest oferowanie ubezpieczeń w dobrej cenie oraz najwyższej jakości obsługi Klienta, zwłaszcza w obszarze likwidacji szkód. Przykładamy szczególną wagę do tego, by okres oczekiwania na decyzję o wypłacie odszkodowania był w naszej firmie jak najkrótszy. Dodatkowo, dzięki nowej aplikacji proces likwidacji będzie bardziej czytelny – Klienci będą mogli uzyskać informację na temat statusu swojej szkody przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jestem przekonany, że wiele osób doceni nową funkcjonalność i będzie z niej korzystać” – komentuje Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Liberty Direct.

Poprzez stronę internetową Klienci Liberty Direct mogą również zgłaszać sprzedaż bądź kupno samochodu przez internet, a także odnowić polisę. Aplikacje są dostępne na stronie głównej ubezpieczyciela: www.libertydirect.pl.

źródło/autor: Liberty Direct