Przejdź do treści

Fortuna Entertainment Group – 12% wzrost sumy zakładów w I półroczu 2010

Fortuna Entertainment Group (Fortuna) – największa w Europie Środkowej i Wschodniej firma prowadząca zakłady wzajemne w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech – konsekwentnie zwiększa wyniki finansowe. Suma zakładów przyjętych przez Grupę Fortuna w I półroczu 2010 wyniosła prawie 192 mln euro – o 12% więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego (171 mln euro). Wartość wygranych brutto Grupy wyniosła 45,4 mln euro, o 10% więcej niż w I półroczu 2009 (41,1 mln euro).

“Wyniki Grupy Fortuna za I półrocze 2010 pokazują, że jesteśmy w stanie szybko reagować na nowe możliwości rynkowe. Przykładem tego jest ekspansja Grupy w segmencie zakładów on-line. Duże nadzieje wiążemy z rynkiem polskim. Zamierzamy rozwijać sieć kolektur Fortuny w całym kraju oraz – jeśli pozwoli na to ustawodawca – uruchomić zakłady w Internecie” – powiedział Jozef Janov, przewodniczący Rady Nadzorczej Fortuna Entertainment Group.

Pozytywny wynik Grupy Fortuna w I półroczu 2010 jest między innymi efektem dynamicznego rozwoju w segmencie zakładów on-line w Czechach i na Słowacji. Na tych rynkach wprowadzono także internetowe zakłady za pośrednictwem telefonów komórkowych i smartfonów. Grupa kontynuowała także rozwój oferty zakładów „na żywo” (realizowanych w czasie rzeczywistym) oraz rozszerzanie sieci tradycyjnych placówek.

Za pośrednictwem spółki zależnej na Malcie, Fortuna uruchomiła zakłady internetowe pod marką FortunaWin, dostępne na Węgrzech od czerwca 2010. Spółka monitoruje wyniki debaty dotyczącej prawnej regulacji zakładów on-line na poszczególnych rynkach. Zmiany legislacyjne umożliwiły już wprowadzenie zakładów internetowych w Chorwacji, które są realizowane przez partnera Grupy Fortuna, działającego na tym rynku.

Suma wpłaconych stawek, odnotowana przez Grupę Fortuna na polskim rynku (za pośrednictwem spółki Fortuna zakłady bukmacherskie), wyniosła w I półroczu 2010 roku 29,7 mln euro. Wartość wygranych brutto wzrosła o 17% – do 9,85 mln euro.

„Systematycznie wzmacniamy pozycję Fortuny na polskim rynku, dostosowując naszą ofertę do pojawiających się perspektyw rynkowych. Odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie zakładami wzajemnymi o rezultat wyborów prezydenckich w Polsce oraz światowych wydarzeń sportowych. Liczymy na pozytywny wynik debaty nad umożliwieniem organizacji zakładów bukmacherskich on-line tylko przez operatorów zarejestrowanych w kraju i płacących tu podatki. Ze względu na silny związek zakładów wzajemnych ze sportem, będziemy również kontynuować i rozwijać współpracę z czołowymi klubami sportowymi” – mówi Aleš Dobeš, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Wyniki finansowe osiągnięte w I półroczu 2010 plasują Fortunę na pozycji lidera na polskim rynku zakładów wzajemnych. Wcześniej spółka zajmowała drugą pozycję w sektorze.