Rozpoczął się drugi nabór wniosków do Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0

Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0 rozpoczął drugi nabór wniosków. Stawką jest pełne wsparcie merytoryczne ekspertów oraz 200 tys. EURO  dofinansowania dla najlepszych pomysłów na innowacyjne startupy z obszaru multimediów i IT.

Pierwszy nabór projektów pokazał, że innowacyjne pomysły na biznes mają zarówno doświadczeni zawodowo pracownicy korporacji jak i studenci. Oczywiście widać wyraźną różnicę  w myśleniu o procesie komercjalizacji pomysłów ale rolą naszych ekspertów jest wesprzeć obydwie  grupy w obszarach, które mogą  stanowić barierę dla rozwoju projektów – mówi Kinga Pawłowska, dyrektor projektu Media 3.0.

To co szczególnie jest cenione przez członków Komitetu Inwestycyjnego podczas oceny, to skalowalność pomysłu czyli możliwość rozwijania biznesu nie tylko w Polsce ale również poza granicami kraju. Takim przykładem jest Multiradio (www.polskastacja.pl), które przy wsparciu naszego Inkubatora planuje ekspansję na   rynkach światowych – dodaje Kinga Pawłowska.

Pomysły na biznes należy zgłosić on-line na stronie www.milionnastart.pl.

Na tym etapie nie jest wymagany biznesplan dla pomysłu, jedynie krótki, 2 tys. słów, opis projektu. Struktura formularza zgłoszeniowego jest tu bardzo pomocna, szczególnie dla osób bez doświadczenia biznesowego. Na stronie www znajdują się również szczegółowe informacje na temat obszarów i polityki inwestycyjnej.

Termin nadsyłania wniosków mija 31 października 2010!

Do końca listopada zostaną wybrane najlepsze projekty. Po podpisaniu umów z pomysłodawcami rozpocznie się etap preinkubacji.

źródło/autor: PKPP Lewiatan