Plus X Award dla telefonów emporia

Model emporiaTALKpremium otrzymał nagrodę za „Najlepszy produkt roku 2010”, zaś emporiaELEGANCE za „Wygodę obsługi” i „Wzornictwo”. Wszystkie trzy wyróżnienia zostały przyznane w największym na świecie konkursie technologicznym Plus X Award w Niemczech.

Jury Plus X Award złożone z dziennikarzy branżowych i specjalistów wybrało aż dwa modele oferowane przez firmę emporia. To kolejne w tym konkursie tytuły dla telefonów emporia: w 2009 r. model emporiaLIFEplus otrzymał je za „Wygodę obsługi” i „Ergonomię”. – Wyróżnienia te pokazują, że możliwe jest skonstruowanie telefonów prostych, które można obsługiwać intuicyjnie. Ponadto, co potwierdza przyznanie nagrody za wzornictwo modelowi emporiaELEGANCE, mogą one cieszyć oko i być atrakcyjnym dodatkiem – mówi Grzegorz Możdżyński, Dyrektor Generalny emporia w Polsce.

Nagrody Plus X Award są wręczane corocznie najbardziej innowacyjnym producentom przez jury składające się ze 144 najlepszych specjalistów z 32 krajów. W tym roku do konkursu zgłoszono ogółem 1000 produktów z branż: technologii, sportu i lifestyle, ale tylko 200 z nich znalazło się w ścisłym finale. Oceniano je w kategoriach: innowacja, jakość wykonania, wzornictwo, wygoda obsługi, ergonomia i ekologia. W 2010 r. Plus X Award przyznano po raz siódmy.

emporiaTALKpremium – „Najlepszy produkt roku 2010”

Wyróżnienie „Najlepszy produkt roku” otrzymuje tylko jeden produkt danego rodzaju, który zbierze najwięcej „Znaków Jakości Plus X Award“. W przypadku emporiaTALKpremium doceniono: wysoką jakość wykonania, ergonomię i wygodę obsługi. W kategorii telefonów komórkowych emporiaTALKpremium miał naprawdę wielu konkurentów. Wszystkie niezbędne funkcje są w nim obsługiwane za pomocą bocznych przycisków, a wysuwana klapka umożliwia ręczne zapisywanie najważniejszych kontaktów. Dzięki dużym klawiszom i szerokiemu ekranowi seniorzy nie mają trudności z obsługą tego telefonu.

emporiaELEGANCE – wygoda połączona z eleganckim wzornictwem

Model emporiaELEGANCE zdobył wyróżnienia w kategoriach „Wzornictwo” i „Wygoda obsługi”. Komórka ta wyposażona jest w szeroki ekran, duże, łatwo wyczuwalne klawisze oraz proste menu. Wszystko to w eleganckiej, minimalistycznej obudowie.

Telefon emporiaTALKpremium został przez jury wyróżniony trzema znakami jakości („Wysoka jakość”, „Wygoda obsługi”, „Ergonomia”) i stał się tym samym „Najlepszym produktem roku 2010”.

Model emporiaELEGANCE przekonał do siebie jury w dwóch kategoriach: „Wzornictwo” i „Wygoda obsługi”.