Wirtualna Polska odkrywa zagadkowe miejsca w Polsce

Polska jest fajna to zarówno serwis jak i tytuł akcji Wirtualnej Polski. W tym roku odbywa się ona już po raz czwarty. Podróżujący po Polsce reporterzy WP – Agata Gryska i Radosław Sałaciński – przekażą internautom relacje, zdjęcia i filmy z miejsc tajemniczych i magicznych.

Zawitamy do miasta widmo, jakim jest Borne Sulinowo, odwiedzimy Wylatowo, by zbadać tajemnicze wizyty UFO i zobaczyć kręgi w zbożu. Pokażemy mroczny świat w podziemnym mieście Osówka, gdzie powstał jeden z najbardziej tajemniczych projektów Hitlera. Dopadnie nas także gorączka złota w jedynej w Polsce kopalni tego najszlachetniejszego kruszcu w Złotym Stoku – opowiada Paulina Wilczek z Wirtualnej Polski, koordynator projektu.

Zadaniem reporterów będzie odkrywanie najbardziej skrywanych tajemnic z historii Polski. Na zamku w Malborku będą wyjaśniać krwawe zbrodnie Wielkich Mistrzów, w Mamerkach na Mazurach opiszą zapomniany kanał dla u-bootów, w Oleśnicy Małej spróbują odnaleźć skarb Templariuszy, odwiedzą magiczne kręgi w Odrach i Węsiorach…

Tegoroczna edycja wyprawy zatoczy koło – rozpoczęła się w Gdańsku 15 sierpnia, a zakończy, także w grodzie nad Motławą, 30 września 2010.

Wraz z partnerem akcji – organizacją MasterCard – reporterzy WP pokonają ponad 3 tysiące kilometrów i odwiedzą ponad 20 miejscowości. Karty płatnicze z logo tego systemu będą im towarzyszyć, ułatwiając życie w podróży. Relacje, galerie zdjęć, filmy oraz dokładną trasę podróży wysłanników Wirtualnej Polski po kraju znaleźć można na stronach serwisu.

Patronami medialnymi projektu są Radio Plus oraz National Geographic Traveler.

Podczas ubiegłorocznej akcji PJF reporterzy WP przemierzyli blisko 3500 kilometrów

Odwiedzili ponad 50 miast i miasteczek, dołączyli do galerii portalu 900 zdjęć z niezwykłych miejsc. W serwisie polskajestfajna.wp.pl projekt śledziło ponad 1,1 miliona użytkowników.

W witrynie znalazło się także kilkaset fotografii nadesłanych z różnych zakątków kraju przez samych internautów.

http://polskajestfajna.wp.pl

źródło/autor: Wirtualna Polska