Przejdź do treści

W 2011 roku SOBET S.A. chce wejść na rynek główny GPW

Sobet S.A., spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego notowana na NewConnect – zamierza w 2011 roku zadebiutować na rynku głównym. Do końca 2010 zrealizuje split oraz emisję akcji z prawem poboru. Oferującym w ramach SPO będzie Wrocławski Dom Maklerski.

– „W chwili obecnej nasza uwaga skupiona jest na budowaniu wartości akcji. Przede wszystkim zależy nam aby zwiększyć ich płynność jeszcze na rynku NewConnect. We wrześniu br. przeprowadzimy split akcji w stosunku 1:5. Zdajemy sobie sprawę, że sama operacja splitu ma głównie wymiar psychologiczny, natomiast biorąc pod uwagę specyfikę i zachowanie uczestników rynku NewConnect uważamy że jest to trafna decyzja. Kolejnym krokiem będzie realizacja emisji akcji z prawem poboru, co z kolei wpłynie na zwiększenie ilości akcji w wolnym obrocie. Zależy nam, aby inwestorzy nie obawiali się inwestycji w Spółkę tylko z uwagi na ryzyko zbyt małej płynności. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty realizacji strategii budowania płynności będą widoczne już na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy, natomiast w roku 2011 chcielibyśmy przenieść notowania Spółki na parkiet główny GPW.” – mówi Piotr Czajkowski, Prezes Zarządu Sobet S.A.

1 NewConnect, Piotr Czajkowski, Sobet, Wrocławski Dom Maklerski

Obecna wartość portfela zamówień Sobet S.A. przekracza 160 mln złotych, z czego roboty warte 76 mln zł powinny być zrealizowane jeszcze w 2010 roku.

– „Zanim przejdziemy do realizacji formalnych kwestii związanych ze zmianą rynku notowań zamierzamy pokazać inwestorom potencjał zyskowności naszego biznesu. Mimo trudnego 2009 roku, już od początku br. udaje nam się sukcesywnie poprawiać wyniki finansowe. W II kw. zanotowaliśmy 910 tys. zł zysku netto, co stanowi wzrost o 1024% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Rosną także przychody. Tylko w II kwartale udało nam się wypracować 21 mln przychodu, tj. o 74% więcej niż w II kw. 2009 roku. Takie wzrosty to efekt zarówno ożywienia gospodarczego, jak i naszych trafnych inwestycji w park maszynowy.” –  mówi Piotr Czajkowski, Prezes Zarządu Sobet S.A.

Uwzględniając split, w ramach nowej emisji Sobet S.A. wprowadzi do obrotu 3 492 500 akcji serii D. Cena emisyjna wyniesie 1,00 zł. Cztery prawa poboru będą uprawniać do objęcia jednej nowej akcji serii D. Oferującym w ramach SPO będzie Wrocławski Dom Maklerski. Fundusze private equity – Astoria Capital S.A. oraz BIOMED Investors S.A. złożyły już deklarację, że obejmą akcje o wartości co najmniej 1 mln zł.

źródło/autor: Sobet S. A.