Odkryj uroki polskiej wsi razem z otoWakacje.pl

Wsi spokojna, wsi wesoła… uroki życia poza miastem wychwalał już Jan Kochanowski. Obecnie popularność agroturystyki wzrasta z roku na rok. Wypoczynek z dala od miejskiego hałasu jest doskonałym pomysłem dla urlopowiczów i ciekawą odmianą dla osób znudzonych tropikami.

Początek boomu agroturystycznego w Polsce przypadł na lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku. Obecnie jest to ważna gałąź turystyki krajowej, będąca doskonałą alternatywą dla leniuchowania na plaży. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2009 roku funkcjonowało około 5500 kwater agroturystycznych, oferujących niemal 60 tysięcy miejsc noclegowych.

„Z roku na rok polscy przedsiębiorcy zajmujący się agroturystyką wzbogacają swoją ofertę. Ogródki warzywne, sady, stadniny konne, a przede wszystkim niczym nieskażona natura, to wszystko, czego miastowi oczekują” – powiedział Waldemar Bielak, prezes Mazowiecko-Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Turystyka wiejska cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród małżeństw z dziećmi. Kilkudniowy wypad za miasto w celu podładowania akumulatorów to bardzo dobre rozwiązanie.

„Częstymi gośćmi naszych kwater są młodzi zapracowani ludzie z dużych miast. Przyjeżdżają do nas zmęczeni i oczekują przede wszystkim spokoju i ciszy – mówi Bielak. – Nawet trzy lub cztery dni spędzone w gospodarstwie agroturystycznym sprawiają, że znów nabierają chęci do życia”.

Dużą zaletą tzw. turystyki wiejskiej są także atrakcyjne ceny. Pobyt dorosłej osoby wraz z wyżywieniem to średni koszt około 70 zł. W przypadku wyjazdu dla czteroosobowej rodziny, cena może być nawet dwa razy niższa w porównaniu z urlopem spędzonym za granicą.

Wiele ciekawych ogłoszeń kwater agroturystycznych znajdziemy w serwisie otoWakacje.pl. „W otoWakacjach wciąż przybywa ofert wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych. Obecnie jest ich już niemal pół tysiąca – powiedziała Katarzyna Nowaczyk, manager serwisu otoWakacje.pl. – Oferta jest bardzo zróżnicowana, ceny zaczynają się od 20 złotych za noc. Duża część właścicieli kwater oferuje naszym użytkownikom specjalne rabaty na hasło „otoWakacje”. Pensjonaty nad morzem, domki na Mazurach czy chatka w lesie – na otoWakacje.pl każdy znajdzie coś dla siebie”.

Szukasz ciekawej oferty agroturystycznej? Znajdziesz ją w serwisie otoWakacje.pl