Nowe aparaty Nikona z przełomowymi rozwiązaniami

Nikon prezentuje dwa nowe aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Model S1100pj to pierwszy na świecie aparat z wbudowanym projektorem, który można podłączyć bezpośrednio do komputera. Z kolei COOLPIX S5100 to uniwersalny aparat dysponujący zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak optyczna redukcja drgań VR, wysoka czułość ISO (do 3200) przy zachowaniu niskich szumów, udoskonalone wykrywanie ruchu i nowa kontrola pracy lampy błyskowej.

„Te dwa nowe modele znacznie uatrakcyjniają naszą ofertę w zakresie innowacyjnych i poręcznych aparatów kompaktowych. COOLPIX S5100 za przystępną cenę oferuje wysoką jakość zdjęć, zaś COOLPIX S1100pj kontynuuje unikalną linię aparatów z wbudowanym projektorem. Podłączenie tego modelu do komputera klasy PC lub Mac otwiera zupełnie nowe możliwości prezentacji, zarówno w aplikacjach domowych, jak i biznesowych czy biurowych.” – powiedział Mark Pekelharing, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

COOLPIX S1100pj – zmienia sposób, w jaki prezentujemy filmy i zdjęcia

Nikon COOLPIX S1100pj to następca docenianego i nagradzanego S1000pj – pierwszego kompaktowego aparatu cyfrowego z wbudowanym projektorem. Nowy model oferuje ciekawe sposoby prezentowania zdjęć oraz filmów, bez konieczności korzystania z małego monitora komputera czy stosowania dodatkowych urządzeń. Dzięki zwiększonej jasności obrazu do 14 lumenów, udoskonalony w S1100pj projektor pozwala na wyświetlanie obrazów o 40% jaśniejszych niż dotychczas. Aparat może być także połączony z komputerem PC lub Mac i służyć do projekcji bezpośrednio z komputera.

Dysponując rozdzielczością 14,1 megapiksela, szerokokątnym obiektywem Zoom-Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym oraz dużym monitorem dotykowym LCD o przekątnej 3 cali, COOLPIX S1100pj to jednak nie tylko gadżet, ale przede wszystkim wysokiej jakości aparat fotograficzny. Model dysponuje pięcioma funkcjami pomagającymi uniknąć rozmycia obrazu, trybem automatycznym oraz systemem inteligentnego portretu. Aparat posiada także wbudowane algorytmy cyfrowej obróbki obrazu EXPEED C2. COOLPIX S1100pj wyposażony jest w liczne funkcje retuszu nie wymagające korzystania z komputera, takie jak: efekt obiektywu rybie oko, efekt wyróżnienia jednego koloru na zdjęciu czarno-białym czy zmiękczenie tła. Dodatkowo, aby ożywić pokazy slajdów, można użyć wbudowanych podkładów muzycznych, specjalnych przejść między zdjęciami, jak również dodać jedną z wbudowanych w aparat animacji. COOLPIX S1100pj dysponuje wieloma kreatywnymi rozwiązaniami, jak funkcja malowania na ekranie dotykowym, która pozwala uzupełniać zdjęcia o komentarze i rysunki oraz funkcja dodawania notatek w trakcie podczas projekcji obrazów na ścianie.

Nikon COOLPIX S1100pj będzie dostępny w kolorze czarnym i zielonym, w cenie 1439 PLN. Na rynek trafi we wrześniu 2010 r.

Film prezentujący możliwości aparatu Nikon COOLPIX S1100pj: http://www.youtube.com/user/NikonPolska#p/a/u/0/8r9ZFjKbIBo

Nikon COOLPIX S5100 – piękne zdjęcia nawet w słabym oświetleniu

COOLPIX S5100 to poręczny, stylowy aparat o rozdzielczości 12,2 megapiksela, który pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nawet w trudnych warunkach zdjęciowych, szczególnie w nocy. Jest to możliwe dzięki skutecznej optycznej redukcji drgań VR, ulepszonej funkcji wykrywania ruchu i kontroli pracy lampy błyskowej. COOLPIX S5100 jest w stanie sam rozpoznać, czy fotografuje się z ręki, czy też ze statywu i w zależności od tego dobrać optymalne ustawienia czułości ISO i czasu otwarcia migawki.

Ulepszona praca algorytmów obróbki obrazu EXPEED C2 ułatwia fotografowania obiektów w ruchu. Aparatem można też nagrywać filmy w jakości HD. COOLPIX S5100 wyposażony jest w zaawansowany szerokokątny obiektyw Zoom-Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym, jednak jego wykonany z metalu korpus ma tylko 21,6 mm grubości, więc z łatwością zmieści się w każdej kieszeni.

Nikon COOLPIX S5100 będzie dostępny w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim, różowym, fioletowym i srebrnym, w cenie 699 PLN. Na rynek trafi we wrześniu 2010 r.

EXPEED C2

EXPEED to wbudowane w aparat oprogramowanie do obróbki obrazu, które powstało dzięki wieloletnim doświadczeniom firmy Nikon. Najnowsza jego werja EXPEED C2, dzięki udoskonalonej możliwości rejestracji filmów i obróbce zdjęć wykonanych przy wysokiej czułości, zwiększa możliwości fotograficzne aparatów Nikon. EXPEED C2 maksymalizuje możliwości matrycy, co objawia się w czystych, naturalnych kolorach, ograniczonych szumach i subtelnych przejściach tonalnych na zdjęciach i w filmach.

źródło/autor: Walk&Talk