Przejdź do treści

MEW zarejestrował spółki celowe

Tagi:

MEW S.A. (Małe Elektrownie Wodne) powołał do życia cztery spółki celowe. Zostały zawiązane w celu realizacji poszczególnych inwestycji w małe elektrownie wodne.

Zarząd MEW S.A. tłumaczy, że realizacja inwestycji w formie spółek celowych pozwala na elastycznie zarządzanie i znaczące usprawnienie oraz przyspieszenie procesu inwestycyjnego. – W pierwszej kolejności do spółek celowych trafią już realizowane inwestycje w województwie wielkopolskim i podkarpackim. Do końca uruchomimy kolejne dwie inwestycje związane z budową stopni wodnych na Wiśle. W tej chwili pracujemy nad kilkoma nowymi projektami o których będziemy informować sukcesywnie do końca roku. Również w tym przypadku zamierzamy powoływać do każdej inwestycji spółki celowe- zapowiada Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW S.A..

Przypomnimy, że do końca 2013 r. MEW zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii ponad 130 mln zł. Celem firmy jest uruchomienie elektrowni wodnych o łącznej mocy przekraczającej 6 MW . Dotychczas spółka pozyskała dwie lokalizacje pod budowę małych elektrowni wodnych. Powstaną one w województwie wielkopolskim oraz podkarpackim.

Kolejnym krokiem było podpisanie w czerwcu bieżącego roku porozumienia w sprawie współpracy przy budowie dwóch stopni wodnych na. Efektem tego będzie budowa na środkowym odcinku Wisły dwóch małych elektrowni wodnych, o łącznej mocy 6 MW. Inwestycje pochłoną 120 mln zł.

źródło/autor: Everest Consulting