Kontynuator smukłej linii amplitunerów AV Marantza

Podejmując decyzję o zakupie amplitunera AV, ważnym czynnikiem wpływającym na nasz wybór jest nie tylko doskonałe brzmienie, ale także estetyka systemu. Dlatego też, dla osób przywiązujących szczególną uwagę na zachowanie harmonii pomiędzy wyglądem urządzenia, a odczuciami muzycznymi jakie dany system oferuje, firma Marantz stworzyła łatwy w obsłudze i znakomicie wyposażony amplituner AV o wyjątkowo smukłej i delikatnej linii.

Smukła i delikatna linia

NR1601, bo to o nim mowa, jest kontynuatorem smukłej linii amplitunerów AV zapoczątkowanej w ubiegłym roku przez NR1501. Piękna linia jego obudowy oraz niski profil, w harmonijny sposób łączą się z nowoczesną stylistyką, dostępnych na rynku płaskich telewizorów. A dodatkowo, NR1601 razem z odtwarzaczem DVD lub Blu-ray Marantza, tworzy elegancki i stylowy zestaw kina domowego, który idealnie wkomponuje się w każdy, współczesny wystrój domu.

Doskonały dźwięk i obraz

NR1601, to nie tylko znakomity wygląd, ale przede wszystkim wielokanałowy dźwięk przestrzenny i fantastyczny obraz. Dzięki wysokiej klasie tego urządzenia z przyjemnością obejrzymy ulubione filmy, czy też posłuchamy swojej ulubionej muzyki.

Amplituner został wyposażony w funkcję Audyssey MultEQ, pozwalającą na kalibrację całego systemu dla obszaru odsłuchu na podstawie analizy danych uzyskiwanych z kilku punktów pomiarowych pomieszczenia. NR1601 obsługuje również najnowsze dekodery dźwięku, takie jak: DTS-HD, Dolby True HD oraz najnowszy Dolby Pro Logic IIz., oraz funkcję poprawy brzmienia Pure Direct, dzięki której sygnał omija wszystkie obwody poza obwodami audio w celu zminimalizowania niepożądanych interferencji. W celu zapewnienia najwyższej jakości audio i wideo, amplituner wyposażony został w 4 wejścia oraz 1 wyjście HDMI 1.4a, oferujące obsługę obrazu 3D, natomiast wszystkie analogowe sygnały wideo konwertowane są do poziomu HDMI, włączając w to konwersję I/P.

Dodatkowe funkcje

Również miłośnicy iPodów i iPhonów będą zadowoleni. Podobnie jak jego więksi bracia, NR1601 posiada cyfrowe wejście USB kompatybilne z iPodem /iPhonem, oraz funkcję M-DAX2 (ang. Marantz Dynamic Expander version2), poprawiającą jakość reprodukcji skompresowanego materiału dźwiękowego. Nie musisz także już korzystać z instrukcji obsługi, ponieważ wystarczy postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie amplitunera AV, aby w łatwy i prosty sposób skonfigurować NR1601.

Każdy komponent, który kiedykolwiek został stworzony przez firmę Marantz, jest dopracowany w najmniejszych szczegółach po to, aby idealnie dopasować się do stylu życia słuchacza.. Tak jest i tym razem. Ten znakomicie wyposażony, łatwy w obsłudze, elegancki amplituner o smukłej linii, dostarczy CI wielu wspaniałych muzycznych emocji – czyli tego, co dla firmy Marantz liczy się najbardziej. Because music matters.

Cena 2499 zł

źródło/autor: Marantz

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu