Drukowanie może być ekscytujące….

Czy drukowanie może być doskonałą zabawą i twórczo uprzyjemniać nam czas?

Od urządzeń, które nas otaczają i stają się nieodłączną częścią naszego życia wymagamy zdecydowanie więcej niż tylko możliwości korzystania z ich podstawowych funkcji. HP prezentuje teledysk „Hit Print”: http://bit.ly/96yqf8.

Drukarka to już nie tylko urządzenie drukujące. Zapraszamy do obejrzenia!

Kilkuminutowy teledysk został nakręcony przez dwóch filmowców Tom’a Robinsona i Matt’a Wriggleswortha w ciągu niespełna jednego tygodnia. W roli głównej występuje drukarka z serii HP Photosmart. Autorzy opowiedzieli nam krótką, aczkolwiek wciągająca historię. Przy użyciu animacji poklatkowej powstał spójny, barwnie relacjonujący pewne zdarzenie film. Teledysk został stworzony na podstawie klatek będących zdjęciami, które po połączeniu wyświetlane w formie filmu sprawiają wrażenie ruchu.

Twórcy filmu już nie po raz pierwszy podejmują współpracę z HP. W 2009 roku ukazał się teledysk „HP – Invest”, który został nagrodzony w prestiżowym konkursie D&AD Student Awards, szczególnie uznanym przez branżę reklamową i designerską. W 2010 roku autorzy podjęli ponownie współpracę, której efektem jest teledysk „Hit Print”.

Nieprzypadkowy był także wybór muzyki. DJ Mistabishi skomponował utwór Printer Jam, który po zremiksowaniu wspierał kampanię HP.

Warto zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt tego projektu: wszystkie kartki papieru wykorzystane podczas tworzenia teledysku zostały powtórnie przetworzone. A wkłady atramentowe HP są wytwarzane w 70-100% z przetworzonych materiałów.

Okazuje się, że innowacyjny i dobrej jakości druk może bawić i dostarczać wiele rozrywki. Łącząc różne formy graficzne z muzyką możemy uzyskać efektowne filmy video.

źródło/autor: Edelman

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu