Przejdź do treści

Alior Bank najlepszym bankiem na wakacje

Klienci Alior Banku mogą wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą bez prowizji oraz skorzystać z Pakietu Assistance „Pomocni fachowcy” z szerokim zakresem usług w podróży samochodem na terenie państw Unii Europejskiej. Bank przygotował też specjalną wakacyjną ofertę lokat w EUR i USD.

W zestawieniu przeprowadzonym przez niezależnych analityków firmy Expander oraz redakcję Capital24.tv Alior Bank znalazł się wśród trzech najlepszych banków na wakacje. Na potrzeby rankingu analitycy firmy Expander i redakcja Capital24.tv sprawdzili jakie opłaty za korzystanie z bankomatów za granicą ponoszą posiadacze rachunku internetowego oraz najtańszego i najdroższego rachunku ROR w poszczególnych bankach. Alior Bank jest jednym z trzech banków, które oferują swoim klientom posiadającym rachunek internetowy oraz najtańszy rachunek tradycyjny możliwość wypłacania gotówki z bankomatów za granicą bez prowizji, niezależnie od liczby przeprowadzonych operacji.

Ponadto Alior Bank w ramach oferty konta osobistego, zapewnia swoim klientom, którzy planują aktywnie spędzić letni urlop Pakiet Assistance „Pomocni fachowcy”. Pakiet Assistance obejmuje szeroki zakres usług w podróży samochodem na terenie państw Unii Europejskiej. W przypadku awarii lub wypadku samochodowego klienci Alior Banku mogą liczyć na specjalistyczną pomoc techniczną. Pakiet przewiduje m.in. naprawę samochodu na miejscu zdarzenia, w tym takie przypadki jak rozładowanie akumulatora czy zatrzaśnięcie kluczyka, a także organizację i pokrycie kosztów holowania auta, sprowadzenie samochodu zastępczego, czy dostarczenie paliwa.

Klienci korzystający z pakietu „Pomocni Fachowcy”, mają też zapewnioną fachową pomoc medyczną, która zostanie im udzielona w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania na terenie Polski. Kompletna obsługa w ramach pomocy medycznej obejmuje organizację i pokrycie kosztów m.in. opieki domowej po hospitalizacji, wizyty pielęgniarki i lekarza, czy transportu medycznego do lub z placówki medycznej.

Alior Bank przygotował również dla swoich klientów specjalną ofertę lokat walutowych na wakacje. Zmianie uległo oprocentowanie lokat 6- i 12-miesięcznych w EUR. Obecnie wynosi ono odpowiednio: 2% (6M) i 2,5% (12M). Podniesiono również oprocentowanie depozytów 3-, 6- i 12-miesięcznych w USD. Obecnie wynosi ono odpowiednio: 1,5% (3M), 1,9% (6M) i 2% (12M).

Aby założyć lokatę wystarczy 200 EUR lub 200 USD. Można ją otworzyć w dowolnym oddziale banku, przez Internet lub telefonicznie. Warunkiem zawarcia umowy lokaty jest wskazanie numeru rachunku ROR lub Konta Oszczędnościowego w danej walucie, prowadzonego przez Alior Bank, którego klient jest posiadaczem lub pełnomocnikiem. Osoby, które nie posiadają jeszcze rachunku ROR w Alior Banku, a chciałyby skorzystać z nowej oferty, mogą w prosty sposób – bez wychodzenia z domu – przez Internet i za pomocą kuriera założyć rachunek osobisty w Alior Banku lub podpisać umowę ramową bezpośrednio w jednym z oddziałów banku.

Więcej informacji o ofercie depozytów w Alior Banku:

http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/lokaty