K2 przygotowało wersję mobilną systemu transakcyjnego Pekao24

K2 zaprojektowało dla Banku Pekao SA nowy produkt bankowości elektronicznej, Bankowość mobilną Pekao24, czyli wersję serwisu transakcyjnego Pekao24 dostosowaną specjalnie do korzystania z niej na urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe lub PDA.

Dzięki serwisowi mobilnemu klienci Pekao mogą wykonywać wszystkie najważniejsze operacje finansowe gdziekolwiek się znajdą w bardzo łatwy sposób za pomocą swojego telefonu komórkowego. Mobilny serwis Pekao24 umożliwia między innymi wykonanie zdefiniowanych przelewów i płatności, sprawdzenie historii rachunków, lokat, kredytów i funduszy, spłatę zadłużenia na karcie kredytowej, otwarcie lokaty. W późniejszym terminie zostanie uruchomiona mobilna wersja systemu Pekao24Makler, która będzie pozwalała na obsługę wszystkich operacji na rachunkach brokerskich w Domu Maklerskim Pekao.

K2 było odpowiedzialne za zaprojektowanie architektury informacji i wyglądu graficznego, przeprowadzenie badań usability oraz webdevelopment mobilnych wersji systemu bankowego i maklerskiego Pekao24.

„Pracę nad mobilną wersją Pekao24 zostały poprzedzone analizą światowych rozwiązań w dziedzinie bankowości mobilnej.” – mówi Magdalena Bicka, User Experience Team Leader w K2 Internet. – „Następnie wspólnie z pracownikami banku przygotowaliśmy listę funkcji, które powinny znaleźć się w nowym serwisie. Projektując architekturę informacji stworzyliśmy interaktywny prototyp serwisu, na którym przeprowadziliśmy badania użyteczności z klientami banku. Podczas badań użytkownicy korzystali z serwisu transakcyjnego na telefonie komórkowym, a my mieliśmy podgląd tego, jak wykonują zadania na ekranie komputera. Przy projektowaniu wersji mobilnej największym wyzwaniem było przeniesienie bardzo skomplikowanej aplikacji usług maklerskich na telefony komórkowe. Udało nam się to dobrze zrobić – podczas badań 100% użytkowników wykonało poprawnie wszystkie zadania przed upływem założonego czasu.”

Mobilna wersja Pekao24 została tak przygotowana, aby dobrze działała także na starszych modelach telefonów komórkowych, które mają niewielkie wyświetlacze i nie obsługują JavaScriptu.

Serwis mobilny dostępny jest pod adresem m.pekao24.pl.

Wiosną tego roku wystartowała nowa wersja systemu transakcyjnego Pekao24, która także została przygotowana przez K2. Nowe Pekao24 zebrało bardzo pozytywne opinie ze strony klientów i specjalistów z branży, zdobyło również wyróżnienie magazynu PC WORLD dla najlepszego interfejsu bankowości elektronicznej w Polsce.

K2 udostępniło do pobrania case study przedstawiające procesu projektowania nowego serwisu Pekao24 i jego wersji mobilnej, które dostępne jest pod adresem http://www.k2.pl/ux/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu