EMC wyróżnione przez Marynarkę Wojenną

Paweł Wojciechowski, dyrektor generalny firmy EMC Computers Systems Sp. z o.o. został wyróżniony przez Zespół Informatyki Marynarki Wojennej RP Honorową Odznaką Pamiątkową. Wyróżnienie zostało przyznane na wniosek Kapituły Odznaki Pamiątkowej ZIMW wraz z prawem do jej noszenia, w dowód zasług firmy EMC dla promocji nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Marynarce Wojennej RP, a także za wymianę myśli twórczej opartej o najnowsze technologie w środowisku branżowym.

Wyróżnienie zostało przyznane przez Komendanta Zespołu Marynarki Wojennej komandora Marka Barańskiego w dniu 44 rocznicy utworzenia Zespołu.

„Honorowa Odznaka, którą otrzymaliśmy od Zespołu Informatyki Marynarki Wojennej RP jest dla nas niezwykle ważna. Stanowi potwierdzenie, że realizowane przez nas działania są pozytywnie ocenianie i spełniają oczekiwania naszych klientów. Współczesna Marynarka Wojenna to nie tylko okręty i rakiety, ale też całe zaplecze – w tym również informatyczne. Jestem dumny, że wraz z firmą EMC mogliśmy wnieść nasz skromny wkład do rozwoju formacji, która odpowiada za bezpieczeństwo jednego z najdłuższych odcinków bałtyckiego wybrzeża i dostosowania jej do wymogów współczesnego teatru działań” – powiedział Paweł Wojciechowski, dyrektor generalny firmy EMC Poland.

Zespół Informatyki Marynarki Wojennej jest samodzielną, specjalistyczną jednostką wykonawczą, działająca w zakresie informatycznego wsparcia bieżącej działalności instytucji wojskowych, wchodzących w skład morskiego rodzaju sił zbrojnych. Realizuje prace analityczne i projektowo-wdrożeniowe z zakresu automatyzacji i informatyzacji procesów dowodzenia i kierowania związkami taktycznymi zarówno w ich bieżącej działalności, jak również w czasie ćwiczeń i treningów sztabowych oraz działań kryzysowych. Do głównych zadań Zespołu Informatyki Marynarki Wojennej należy projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych, nadzór nad ich eksploatacją oraz unifikacja i standaryzacja rozwiązań informatycznych. Ponadto Zespół odpowiada za szkolenie operatorów okrętowych systemów kierowania walką oraz systemów dowodzenia i kontroli, prowadzi kursy i szkolenia z zakresu własnych rozwiązań programowych oraz oprogramowania komercyjnego. Do zadań Zespołu Informatyki Marynarki Wojennej należy również budowa i administrowanie sieciami teleinformatycznymi szczebla MW, obsługa pod względem technicznym i technologicznym serwerów sieci Inter-MW i zastrzeżonej sieci Intra-NET oraz tworzenie i kompleksowa obsługa portali internetowych dla jednostek Marynarki Wojennej.

Szczegółowe informacje na temat profilu działalności ZIMW znaleźć można na stronie pod adresem www.zi.mw.mil.pl

źródło/autor: EMC

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu