W II kwartale 2010 NANOTEL zarobił 195 tys. zł

Nanotel S.A. – notowana na NewConnect, wyspecjalizowana firma działająca w obszarze budownictwa dla telekomunikacji oraz systemów pomp ciepła, wypracowała w II kwartale br. 633 tys. zł przychodów – o 149 proc. więcej niż w II kwartale 2009 roku. Jednocześnie spółka zanotowała 195 tys. zł zysku netto w porównaniu do 47 tys. zł straty w analogicznym okresie 2009 r.

Dynamiczny wzrost wyników osiągniętych przez Spółkę w II kwartale br. ma związek z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi w I kwartale br. Niskie temperatury oraz intensywne opady śniegu szczególnie w okresie luty – marzec opóźniły rozpoczęcie sezonu prac budowlanych.

– „Branża budowlana szczególnie odczuła skutki tegorocznej zimy. Sezon budowlany znacznie się przesunął a z nim przychody przedsiębiorstw. Pierwszy kwartał 2010 przyniósł nam ponad 300 tys. zł przychodu, a w drugim przychody były ponad już dwa razy wyższe rok-do-roku i wzrosły z 254 tys. zł do 633 tys. złotych. Tak istotna poprawa wyników finansowych to efekt widocznego ożywienia rynku w obydwu segmentach naszej działalności: inwestycjach w telekomunikację oraz pompy ciepła. Zdobywamy także nowe kontrakty, biorąc udział w postępowaniach przetargowych. W samym pierwszym kwartale pozyskaliśmy umowy na łączną wartość 2,3 mln złotych. Ich realizacja oraz zakończenie będzie miało wyraźny wpływ na poziom przychodów oraz zysków Nanotela już w III i IV kwartale br.” – mówi Daniel Wojnarowicz, Prezes Zarządu

źródło/autor: NANOTEL