Systematyczny wzrost portfela zamówień w grupie Seco/Warwick

Grupa SECO/WARWICK, lider na rynku producentów urządzeń do obróbki cieplnej, podpisała w ostatnim czasie nowe umowy o łącznej wartości blisko 30 mln zł. Wśród najważniejszych kontraktów jest umowa realizowana przez Seco/Warwick Corporation (USA) dla przemysłu nuklearnego.

Pozyskane w ostatnim czasie kontrakty dotyczą głównie dostawy specjalistycznych pieców próżniowych, pieców do obróbki cieplnej w atmosferach oraz linii do lutowania wymienników ciepła dla renomowanych firm europejskich, w tym polskich, oraz spółek amerykańskich z branży motoryzacyjnej, lotniczej i energetyki jądrowej. Większość podpisanych przez Grupę umów zostanie zrealizowana pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

„W 2010 roku widzimy efekty intensywnej pracy wszystkich spółek Grupy, a nasz portfel zamówień systematycznie zwiększa się. Podpisaliśmy w ostatnim czasie umowy zarówno z nowymi klientami, ale również ze stale współpracującymi z nami renomowanymi firmami z takich branż jak motoryzacyjna, czy lotnicza. Bardzo nas cieszy rozwój współpracy z branżą energetyki jądrowej, o którą od jakiegoś czasu intensywnie zabiegaliśmy. Są to dla nas kolejne ważne referencje z tego segmentu rynku, który oceniamy jako bardzo perspektywiczny” – powiedział Leszek Przybysz, Prezes Zarządu SECO/WARWICK SA.

„Prowadzimy bardzo intensywne działania sprzedażowe, gdyż chcemy skorzystać z poprawiającej się sytuacji w niektórych branżach. Nowo podpisane umowy, ze względu na termin ich realizacji, przełożą się na nasze wyniki finansowe głównie w czwartym kwartale tego roku oraz w I kwartale 2011 roku” – dodał Leszek Przybysz.