Kryminalna zagadka Crime & Investigation Network

Kanał Crime & Investigation Network* przygotował nietypowe spotkanie dla dziennikarzy oraz przedstawicieli telewizji kablowych. Zamiast na tradycyjnej konferencji, spotkali się oni w zamkniętym klubie nocnym by wspólnie rozwiązać zagadkę kryminalną.

Na miejscu, na niewtajemniczonych jeszcze gości czekał detektyw, który przybliżył im szczegóły przestępstwa do jakiego doszło w klubie kilka godzin wcześniej. Oprowadził on zebranych po „miejscu zbrodni”, przedstawił zebrane dowody i świadków zdarzenia.

Dziennikarze, którym umożliwiono przesłuchanie świadków, zbieranie dowodów oraz przeprowadzenie ich analizy w miejscowym laboratorium mieli za zadanie wskazać mordercę lub co najmniej zawęzić grono podejrzanych do jak najmniejszej ilości osób.

Crime & Investigation Network to kanał, który oferuje widzom historie prawdziwych przestępstw, ujawnia kulisy pracy laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów oraz sądów. Crime & Investigation Network zabiera widzów w podróż po przestępczym podziemiu i odsłania tajemnice zbrodni, które trafiły na czołówki gazet na całym świecie. Największą popularnością wśród widzów cieszy się serial „Kobiety, które zabijają”, opowiadający historie zwyczajnych kobiet, które coś popchnęło do morderstwa.

W programach Crime & Investigation Network widzowie mogą towarzyszyć śledczym w zbieraniu dowodów i wspólnie z nimi rozwiązywać kryminalne zagadki. Właśnie dlatego, zamiast zwyczajnej konferencji, spotkanie zorganizowano w formie LARPa – Live Action Role-Playing – czyli odmiany gry fabularnej, rozgrywanej na żywo. Przypomina ona nieco improwizowaną sztukę teatralną, w której udział biorą osoby niewtajemniczone w scenariusz. Gra, tak jak programy Crime & Investigation Network, otworzyła uczestnikom drzwi, które zazwyczaj pozostają zamknięte dla postronnych osób. Czy pozwoliła im poczuć prawdziwego ducha kanału?

To był prawdziwy oddech dla dziennikarzy znudzonych kolejnymi, przeciągającymi się briefingami prasowymi… W czasie gry LARP o nudzie nie było mowy! – komentuje Michał Dobrołowicz, dziennikarz Radia Kolor.

* Kanał Crime & Investigation Network wszedł na polski rynek 1 marca 2010 r. i jest nadawany przez CANAL+ Cyfrowy, który jest operatorem platformy cyfrowej CYFRA+.