10 800 metrów kwadratowych wypełnione zabawkami

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o wynajęciu 10 800 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Bratislava firmie Dráčik DUVI, największemu słowackiemu sprzedawcy detalicznemu zabawek. Dzięki tej transakcji ProLogis Park Bratislava jest już w 96 procentach wynajęty.

Firma Dráčik-DUVI zajmie 10 800 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Budynku nr 5 w ProLogis Park Bratislava, nowoczesnym parku logistycznym położonym w jednym z największych regionów przemysłowych Słowacji. Dráčik-DUVI to wiodący słowacki dystrybutor zabawek, który działa na rynku od roku 1991 i zatrudnia 450 pracowników. Firma dysponuje siecią ponad 70 sklepów zlokalizowanych głównie w centrach handlowych na Słowacji, ma również 30 sklepów w Czechach.

„Ze względu na zwiększony popyt na nasze zabawki poszerzyliśmy sieć placówek handlowych na Słowacji i w Czechach” — powiedział Igor Prochác, business manager Dráčik-DUVI. „W związku z tym potrzebowaliśmy dodatkowej powierzchni magazynowej wysokiej jakości, usytuowanej w strategicznej lokalizacji i zarządzanej przez profesjonalistów. ProLogis Park Bratislava spełnia wszystkie te wymagania”.

„Serdecznie witamy Dráčik-DUVI w ProLogis Park Bratislava” — powiedział Martin Polák, ProLogis leasing manager for Slovakia. „Nasz nowy klient dołącza do innych wiodących firm z branży detalicznej, takich jak dm drogerie markt i NAY Elektrodom, wynajmujących powierzchnię w tym parku. Stanowi to kolejny dowód dogodnego położenia naszego centrum logistycznego oraz doskonałej jakości zarówno obiektów magazynowych, jak i świadczonych przez nas usług”.

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Cushman & Wakefield.

ProLogis Park Bratislava leży w odległości 24 kilometrów na wschód od centrum stolicy Słowacji, dwa kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego. Do kompleksu prowadzi pierwszy zjazd z autostrady E75 (Bratysława—Żylina) za Bratysławą. Połączenie z Trnavą zapewnia Europejski Korytarz 4.

Na terenie parku znajduje się obecnie sześć budynków o łącznej powierzchni magazynowej prawie 183 000 metrów kwadratowych. Po zakończeniu rozbudowy park będzie składał się z ośmiu budynków o łącznej powierzchni ponad 290 000 metrów kwadratowych.

Portfolio ProLogis na Słowacji obejmuje trzy centra dystrybucyjne — ProLogis Park Bratislava, ProLogis Park Nové Mesto i ProLogis Park Galanta-Gáň. Łącznie jest to dwanaście budynków o całkowitej powierzchni magazynowej ponad 386 000 metrów kwadratowych.