Pourlopowe miękkie lądowanie

Wakacje powoli dobiegają końca. Ze słonecznych plaż i górskich wypraw wracamy do codzienności w biurze. Portal modowy MagiaSzafy.pl podpowiada, jak pomóc sobie w przestawieniu się z powrotem na tryb pracy i wczesnego wstawania, gdy po udanym urlopie marzymy tylko o kolejnym tygodniu błogiego nicnierobienia.

Powrót do obowiązków po urlopie jest chyba dla wszystkich stresujący. Nie warto jednak przejmować się na zapas i już od połowy czasu przeznaczonego na wypoczynek zaprzątać sobie głowy tym, co czeka na nas po powrocie. Jeśli przed wyjazdem dobrze się przygotowałaś, zapewniłaś sobie dobre zastępstwo przynajmniej w najistotniejszych sprawach i nadrobiłaś ewentualne zaległości sprzed kilku tygodni, po urlopie nie będzie czekać na Ciebie sterta spraw do załatwienia. Warto podejść do tematu na spokojnie. Pamiętaj, że wypoczynek należy Ci się po wielu miesiącach ciężkiej pracy i nie możesz zmarnować go na rozmyślanie, czy wszystko w biurze idzie, jak należy. Zrelaksowana i pełna nowych sił będziesz miała energię na kolejny rok wykonywania swoich obowiązków, odpręż się więc i korzystaj z wolnego czasu!

Z pewnością po urlopie trudno będzie od nowa przyzwyczaić się do codziennego trybu dnia i wczesnego wstawania. Zadbaj, abyś wróciła do biura wyspana – łatwiej będzie zmierzyć się z czekającymi na Ciebie zadaniami. Nie staraj się na siłę od razu odpowiedzieć na wszystkie e-maile i notatki. W pierwszy dzień załatw tylko tyle, ile zdołasz, na resztę masz czas w kolejne dni. Jeśli po powrocie zaczniesz zostawać w pracy po godzinach, cały wypoczynek pójdzie na marne.

Po skończonym, udanym urlopie, nie tylko czujemy się wypoczęte, ale i tak wyglądamy. Rozluźniona, opalona, ze świeżym umysłem wyglądasz wspaniale. Pamiętaj o tym i podkreślaj, a urlopowy nastrój będzie Ci towarzyszył przez najbliższe dni. Biurowa etykieta zezwala latem na jasne, pastelowe kolory. Błękitna marynarka lub sukienka w kolorze modnego, pudrowego różu będzie pięknie kontrastować z ozłoconą słońcem skórą. Na ramiona i dekolt możesz nałożyć odrobinę subtelnego rozświetlacza, który dodatkowo podkreśli opaleniznę i nada skórze wypoczęty wygląd.

Gdy już wrócisz do pracy, postaraj się długo pamiętać wakacje. Gdy coś Cię zdenerwuje, przywołaj w myślach kojący szum fal lub odgłosy lasu, a szybko wrócisz do równowagi. Swoje ulubione zdjęcie z urlopu postaw na biurku lub umieść na pulpicie komputera. Świetnym pomysłem na rozjaśnienie codzienności w biurze jest wakacyjna biżuteria. „Jako pamiątkę z wakacji przywieź sobie kolczyki z bursztynem lub bransoletkę z muszelek. Będą ciekawym urozmaiceniem biurowego mundurka i przywołają miłe wspomnienia” – radzą stylistki portalu MagiaSzafy.pl. Z egzotycznej podróży przywieź szal w stylu etno, ręcznie wykonany przez miejscowych artystów. Jesienią ozdobisz nim swój płaszcz i od razu poczujesz się, jakbyś znów była na urlopie.

Nie ma absolutnie pewnego sposobu na „bezbolesny” powrót do pracy po urlopie. Odpowiednim przygotowaniem i podejściem możemy go sobie jednak znacznie uprzyjemnić. Życzymy powodzenia i pamiętaj: kolejne wakacje już za rok!

źródło/autor: MagiaSzafy.pl