Końcowe odliczanie

Rozpoczęło się końcowe odliczanie przed II rundą COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Rajd rozpoczyna się już piątek 13.08. w Choczewie w woj. Pomorskim.

Już w tym tygodniu dowiemy się, kto ma największe szanse na zdobycie Pucharu Polski w przeprawowej jeździe samochodami terenowymi. Najlepsi zawodnicy od czwartkowego wieczoru ściągać będą do Choczewa, by w piątek ruszyć na trasę najbardziej prestiżowego rajdu przeprawowego w Polsce. Tereny okolic Choczewa i Salina gwarantują ostrą przeprawę i niezwykle ciężką walkę.

Wszystkie prognozy mówią, że w piątek trzynastego – w dzień rozpoczęcia rajdu – z nieba deszcz leciał będzie strumieniami. Jeśli zapowiedzi się sprawdzą, rajd ukończą tylko ci, którzy wykażą się doskonałym przygotowaniem fizycznym i idealnie dopracowanym samochodem. W deszczu drogi zmieniają się w błotne bajora zaś przeprawy wodne stają się dwa razy trudniejsze. Nie mówiąc już o trawersach, na których śliskie podłoże bynajmniej nie ułatwia. Zapowiada się nie tylko wspaniała rywalizacja, ale i wielkie widowisko dla kibiców – powiedział Grzegorz Surowiec, prezes Polskiego Stowarzyszenia OFF-ROAD – organizatora zawodów.

Bardzo widowiskową próbą będzie z pewnością prolog. W Choczewie na terenie LKS „Orzeł” zawodnicy pojawią się już o 14:00. Od tego momentu rozpoczną się zmagania o triumf w II rundzie COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Dla tych zaś, którzy nie będą mogli obserwować rajdu na miejscu, Organizator przygotował możliwość śledzenia go przez internet. Na stronie internetowej: www.puchar.off-road.pl w dniu rozpoczęcia rajdu pojawi się możliwość śledzenia pozycji zawodników na trasie (dzięki systemowi Finder), będzie także bezpośrednia transmisja wideo przy wsparciu Sony Vaio czy krótkie informacje publikowane przez samych kibiców na platformie Blip.pl.

Zapowiada się masa sportowych emocji w mocnym, motoryzacyjnym wydaniu.

Program ramowy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL:

  • 13.08. (piątek), godz. 14:00-17:00 – Prolog (LKS „Orzeł”, Choczewo)
  • 14-13.08. (piątek-sobota), godz. 19:00-1:00 – Odcinek Nocny (Choczewo, Salino)
  • 14.08. (sobota), godz. 9:00-16:00 – Odcinek Dzienny (Salino)

W tym roku rozgrywana jest 10-ta, jubileuszowa edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Puchar to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4×4 w Polsce. Sponsorem tytularnym tegorocznych rozgrywek jest firma COVAL, a oficjalna nazwa cyklu to COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL. Puchar Polski OFF-ROAD PL jest organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Od kilku lat załogi rywalizują ze sobą podczas trzech rund. Każda runda składa się rozpoczyna się prologiem, a następnie zawodnicy mają do pokonania dwa etapy: nocny i dzienny. Załogi startujące w Pucharze Polski OFF-ROAD PL są klasyfikowane oddzielnie w każdym etapie rundy według sumy czasów przejazdu (wszystkich odcinków etapu, na których obowiązuje pomiar czasu) oraz z uwzględnieniem regulaminowych kar. Klasyfikacja końcowa dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów danej rundy. W Pucharze Polski zawodnicy zmagają się w klasach o różnym stopniu trudności: Extreme i Advanture. Klasa Extreme jest przeznaczona dla najbardziej doświadczonych zawodników. Wymaga odpowiednio przygotowanych samochodów, wyposażonych m.in. w klatki bezpieczeństwa i wyciągarki. Klasa Adventure to już łatwiejsze trasy i samochody konstruowane na bazie samochodów seryjnych z ograniczoną ilością przeróbek.

Puchar Polski OFF-ROAD PL odbywa się nieprzerwanie od 2001 roku. Organizatorami COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL są redakcja OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 oraz Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD. OFF-ROAD PL Magazyn 4×4 to jedyny w Polsce miesięcznik w całości poświęcony tematyce off-roadowej (samochody terenowe, SUV-y, quady). Magazyn jest obecny na rynku od 1999 roku. Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD powstało w 2008 roku i jest członkiem rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego. Zrzesza miłośników polskiego off-roadu i działa na rzecz spopularyzowania tej młodej dyscypliny sportu motorowego.

źródło/autor: OFF-ROAD PL

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu