Centrum Klima – produkcja w Wieruchowie ruszyła

Centrum Klima – wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – zakończyła pierwszy etap przeniesienia działalności firmy do nowej siedziby w Wieruchowie. W dniu 6 sierpnia został uruchomiony park maszynowy i rozpoczęto produkcję. Pełne przeniesienie części administracyjnej i biurowej Centrum Klima nastąpi 16 sierpnia i od tego momentu wszelkie sprawy związane z funkcjonowanie firmy będą realizowane pod adresem Wieruchów, ul. Sochaczewska 144.

Spółka posiada w chwili obecnej jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie przeznaczony do produkcji systemów wentylacyjnych. Zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem rozruch w nowej siedzibie nastąpił 6 sierpnia 2010 roku. Do końca września przewidziane jest pełne uruchomienie dotychczasowej linii produkcyjnej. W 2010 roku w maszyny zainwestowano ponad 1,65 mln euro. Uzyskanie pełnej mocy produkcyjnej nowozakupionych maszyn przewidziane jest na 2012 rok i zwiększy ono aż czterokrotnie dotychczasowe możliwości wytwórcze spółki. Będzie miało to istotny wpływ na wyniki finansowe Centrum Klima w kolejnych latach.

„Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Cieszymy się, że ruszyła już produkcja w nowym zakładzie. Pierwsze półrocze było dla nas bardzo udane. Płynnie realizujemy zamówienia i liczymy na osiągniecie jeszcze lepszych wyników finansowych. Nasz cel to zwiększenie skali produkcji i wprowadzenie do oferty nowego asortymentu. Jesteśmy firmą, która nieustannie inwestuje w rozwój, aby móc zaoferować wyroby najwyższej jakości” – mówi prezes Centrum Klima Marek Perendyk.

Centrum Klima wprowadziła w lipcu do oferty nowe centrale wentylacyjne VENTAL System. Wysokiej klasy urządzenia, gotowe do instalacji, oferowane są pod nową marką należącą do Centrum Klima. Szeroka gama wariantów central pozwala na ich zastosowanie w prawie każdej instalacji. Według szacunków poszerzone portfolio może przynieść spółce wzrost przychodów ze sprzedaży tej grupy produktowej o około 20% w skali roku.

Centrum Klima konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku. Potwierdzają to również wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2010 roku, które – mimo długiej zimy – utrzymały się na poziomie porównywalnym z rokiem 2009. Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 17,05 mln zł. Zysk netto wyniósł 1,30 mln zł, czyli o 3,25% więcej niż w I kwartale 2009 roku. Sprzedaż zagraniczna wzrosła o 29,2% (z 3,63 mln w I kwartale 2009 do 4,70 mln w I kwartale 2010).

W 2009 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 71,7 mln zł. Zysk netto wyniósł 6,7 mln zł, co pozwoliło uzyskać marżę netto na poziomie 9,4% i zapewniło firmie stabilny rozwój mimo niesprzyjających warunków ekonomicznych.

Oferta Centrum Klima jest chętnie wybierana przez kontrahentów krajowych i zagranicznych ceniących jakość wyrobów, atrakcyjne warunki cenowe, krótki czas oczekiwania i terminowość dostaw. Spółka regularnie wprowadza nowe rozwiązania technologiczne oraz poszerza i uatrakcyjnia portfolio produktów.