„Ratownicy” na posterunku już od jesieni

„Ratownicy” to nowy serial, który zagości w jesiennej ramówce TVP. Tym razem widzowie będą mieli okazję śledzić prywatne i zawodowe losy grupy ratowników górskich pracujących w Tatrach. W rolach głównych występują Bogusław Linda oraz nowa twarz w polskim kinie i telewizji ― Tomasz Suchardt. Za produkcję odpowiadają PROFILM, TFT oraz TVP.

Serial „Ratownicy” przedstawia zmagania pracowników stacji pogotowia górskiego pod kierownictwem Jana Tarnowskiego, granego przez Bogusława Lindę. Do grupy ratowników dołącza jego syn Staszek (Tomasz Suchardt), który po przerwaniu studiów, szuka nowego pomysłu na siebie w rodzinnym Zakopanem. Odkrywa, że hobby ― jakim była wspinaczka ― może być sposobem na życie, poznaje nową miłość oraz naprawia relację z ojcem.

„Akcja serialu toczy się wokół życia przedstawicieli konkretnej grupy zawodowej, a tego typu produkcje cieszą się do lat niesłabnącym zainteresowaniem. W „Ratownikach” widzowie śledzą nie tylko zmagania z naturą i walkę o ludzkie życie, ale także życie prywatne bohaterów – ich pasje, tajemnice, relacje rodzinne oraz perypetie miłosne. Piękne krajobrazy, wyjątkowa atmosfera Zakopanego, ciekawe i rozbudowane wątki poszczególnych postaci oraz wartka akcja na pewno przyciągną przed telewizory liczną widownię” ― mówi Magdalena Kosmus, producent serialu.

Autorem scenariusza jest m.in. Wojciech Saramonowicz („Miodowe lata”, „Egzamin z życia”), natomiast za reżyserię odpowiada Marcin Wrona, którego film „Chrzest” zdobył Srebrne Lwy na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni. W pozostałych rolach wystąpią także: Przemysław Bluszcz (Cezary), Jacek Koman (Rojek), Michał Czernecki (Hubert), Eva Sakalova (Tośka), Paweł Domagała (Barciok) i Wojciech Czerwiński (Denis). Producentami serialu są PROFILM, TFT oraz TVP.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z ekipą Ratowników:

  • 19 sierpnia – konferencja organizowana przez TVP;
  • 25 sierpnia – dzień otwarty dla wszystkich dziennikarzy i fotoreporterów;
  • 26 sierpnia – ekskluzywny dzień z Bogusławem Lindą na planie serialu.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu