WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. podpisali list intencyjny

WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. – notowany na NewConnect jeden z liderów wśród brokerów ubezpieczeniowych na Dolnym Śląsku – rozpoczął przygotowania do przejęć innych podmiotów z branży. Spółka rozmawia z kilkoma brokerami. Dziś został podpisany pierwszy list intencyjny w tej sprawie. Proces przeprowadzenia pierwszego przejęcia WDB chce zamknąć do końca tego roku.

Brokerzy z Dolnego Śląska konsekwentnie realizują strategię przyjętą przed debiutem na rynku alternatywnym. Środki finansowe, które pozyskali z poprzedzającej debiut emisji akcji chcą zainwestować m.in. właśnie w przejęcie innego podmiotu z branży ubezpieczeń.

– „Debiut na NewConnect za nami, teraz skupiamy się na budowaniu płynności oraz rentowności naszej spółki. Zgodnie z planami, które do tej pory szeroko komunikowaliśmy dążymy do przejęcia jednego podmiotu z rynku ubezpieczeń. Jesteśmy na etapie zapoznawania się z firmami, przyglądamy się im uważnie i rozważamy różne modele współpracy. Podpisaliśmy pierwszy list intencyjny z jednym z podmiotów, z którymi rozmawiamy. Jest zbyt wcześnie, aby podawać więcej szczegółów, bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do procesu przejęcia. Możemy powiedzieć, że jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli to kwestię tę zamkniemy jeszcze w tym roku.” – mówi Krzysztof Cichecki, Prezes Zarządu WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A.

Niedawno Spółka zyskała dużego inwestora instytucjonalnego. Fundusz BIO-MED Investros S.A. zakupił 20 proc. akcji od Mariusza Muszyńskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Brokerów. Fundusz ten specjalizuje się również w inwestycjach w spółki z branży finansowej. Taka strategia jest kontynuacją funduszu Vesuvio Capital S.A., który razem z BIO-MED Capital tworzy fundusz Bio-Med Investors S.A.

– „Bardzo nas cieszy zainteresowanie ze strony dużych Inwestorów, oczywiście życzylibyśmy sobie żeby było ich więcej, ponieważ pozwala to na zbudowanie stabilnej struktury akcjonariatu. BIO-MED Capital jest szczególnym akcjonariuszem, ponieważ specjalizuje się w spółkach medycznych oraz biotechnologicznych, ale przy tym szuka spółek, które są dobrze zarządzane i mają konkretny pomysł na swój wzrost. Oznacza to, że jako WDB spełniliśmy przynajmniej jeden ze stawianych przez nich warunków.” – tłumaczy Cichecki.

WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A. zadebiutowali na rynku alternatywnym podczas trzeciej edycji konferencji NewConnect Convention we Wrocławiu. Spółka jest pierwszym brokerem ubezpieczeniowym, który zadebiutował na NewConnect.

źródło/autor: WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi