Sukces pokazu szczeniąt rasowych i adopcji psów w Bonarce

Ponad 100 szczeniąt na wybiegu, 16 zaadoptowanych psów, 2500 zł dla przytuliska w Harbutowicach, 50 „miejsc przyjaznych psom” i tysiące widzów. Taki jest bilans pierwszego w Polsce pokazu szczeniąt rasowych zorganizowanego 1 sierpnia przez Bonarka City Center przy współpracy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce.

Bonarka City Center to pierwsza polska Galeria Handlowa gdzie każdego dnia – po pasażach – można spacerować ze swoimi dobrze wychowanymi czworonogami. Dodatkowo 1 sierpnia, ponad 50 sklepów w Bonarce, oznaczonych zostało charakterystyczną naklejką „miejsce przyjazne psom”. Stanowiło to jasny komunikat dla posiadaczy czworonogów – „zapraszamy ”.

Niekwestionowanym sukcesem dnia okazała się jednak akcja adopcyjna psów. Łącznie nowy dom i właścicieli znalazło 16 podopiecznych Przytuliska w Harbutowicach. Dla każdego adoptowanego pieska, sklep Kakadu ufundował wyprawkę. Przez cały dzień prowadzona była również kwesta na rzecz Przytuliska. 2575,50 zł. i 3,45 euro tyle właśnie udało się zebrać dzięki hojności Klientów BCC. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w pomoc sympatycznym czworonogom!

Na placu przed wejściem do BCC, ustawiono profesjonalny ring, na którym prezentowały się psy w ramach Pokazu Szczeniąt Rasowych. Można było podziwiać sto psich piękności w wieku od 3. do 18. miesiąca życia. Poza dobrze znanymi nam rasami takimi jak owczarek Szkocki Collie, jamnik, owczarek niemiecki, podhalański, prezentowali się przedstawiciele egzotycznych w Polsce ras, jak np.: Akita inu, Shiba, Chihuahua, Whippet, Lhasa Apso czy Samoyed.

Zwycięzcą pokazu został przyjacielski Leonberger. Trofeum za zajęcie 4 miejsca trafiło do reprezentanta Bonarki – Yorkshire Terriera Mini, “Pudziana” z salonu Vici Hair and Beauty.

Wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy

Niedzielne spotkanie w BCC urozmaicone zostało również przez profesjonalne prezentacje psów dobrze ułożonych, tresury a także dogfisbee. Dodatkowo odbył się pokaz ras polskich, a także część merytoryczno – edukacyjna dot. m.in. opieki i pielęgnacji psów oraz ich wychowania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu