Quest Identity Manager for Unix: nowe bezpłatne narzędzie do zarządzania użytkownikami i grupami w systemach Unix/Linux/Mac

Firma Quest Software na konferencji Burton Group Catalyst Conference 2010 (San Diego, USA) zaprezentowała nowe narzędzie: Quest Identity Manager for Unix. Rozwiązanie to, dostępne bezpłatnie, usprawnia zarządzanie lokalnymi użytkownikami i grupami użytkowników na platformach Unix/Linux/Mac. Dostarcza szczegółowych informacji i umożliwia tworzenie raportów na temat tożsamości użytkowników i grup w systemach Unix/Linux, a także pozwala określić gotowość tych systemów na wdrożenie dodatkowych funkcji oferowanych przez nową technologię Active Directory Bridge, takich jak np. autentykacja i autoryzacja.

Kluczowe funkcje Quest Identity Manager for Unix:

Zarządzanie lokalnymi użytkownikami i grupami

  • za pomocą jednego narzędzia pozwala administratorom zarządzać wszystkimi informacjami o koncie Unix niezależnie od jego lokalizacji;
  • tworzy nowe konto użytkownika dla różnych systemów Unix z jednej, scentralizowanej konsoli;
  • usuwa konta w różnych systemach Unix za pomocą jednej, scentralizowanej konsoli;
  • resetuje hasła we wszystkich systemach Unix.

Raportowanie

  • w prosty i szybki sposób dostarcza audytorom szczegółowe raporty na temat danych dotyczących tożsamości Unix, w tym między innymi informacje o lokalnych kontach powiązanych z danym użytkownikiem oraz wszystkich członkach poszczególnych grup Unix.

Migracja i wdrożenie

  • zapewnia szczegółowy podgląd wszystkich lokalnych kont Unix i parametrów systemu oraz pozwala administratorom określić, które systemy są przygotowane na wdrożenie zaawansowanych funkcji oferowanych przez technologię Active Directory Bridge, jak na przykład Quest Authentication Services.

Konsola Web

  • rozbudowana konsola Web łączy wszystkie zadania związane z zarządzaniem tożsamością w jednym scentralizowanym punkcie. Konsolę można obsługiwać za pomocą każdej popularnej przeglądarki internetowej z dowolnej platformy: Unix, Linux, Windows lub Mac.

Mark Diodati, starszy analityk, Burton Group:

„Zarządzanie tożsamością użytkowników Unix/Linux i innych systemów operacyjnych pozostaje trudnym problemem do rozwiązania. W wielu przypadkach każdy z systemów Unix stanowi osobną „wyspę tożsamości”, gdzie ciężko jest zarządzać kontami użytkowników w efektywny i bezpieczny sposób. Scentralizowany system zarządzania tożsamością jest niezbędny dla dużych, rozbudowanych środowisk Unix. Może być również połączony ze strategią autentykacji, jednocześnie pomagając spełnić wymagania stawiane firmom i instytucjom w zakresie zarządzania.”

Jackson Shaw, dyrektor ds. zarządzania produktami, Quest Software:

„Zarządzanie systemami Unix/Linux/Mac było trudnym zadaniem dla administratorów, którzy aż do teraz musieli wykonywać wszystko manualnie. Cieszymy się, że możemy to zmienić, oferując bezpłatnie Quest Identity Manager for Unix – rozwiązanie do scentralizowanego zarządzania tymi systemami.”

Bezpłatna wersja narzędzia oraz dodatkowe informacje o Quest Identity Manager for Unix dostępne są na stronie: http://www.freeunixiam.com

źródło/autor: Quest-Dystrybucja

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu