ipla na telefony komórkowe

Czy można oglądać telewizję nie mając dostępu do telewizora, komputera czy nawet internetu? Teraz użytkownicy telefonów komórkowych typu smarfon mają taką możliwość. I to bezpłatnie! Udostępniona została właśnie aplikacja ipla dla telefonów komórkowych z systemem Android zapewniająca dostęp do największej telewizji internetowej w Polsce, w tym do treści Telewizji Polsat, Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe. Równocześnie wypuszczona została nowsza, bardziej rozbudowana aplikacja dla iPhone, która jest analogiczna pod względem funkcjonalności do wersji dla Androida.

Aplikację ipla dla iPhone można pobrać bezpłatnie z AppStore, natomiast wersja na Androida znajduje się w Android Market. W pierwszym etapie aplikacja ta będzie działać na telefonach HTC (modele G1, Dream, Desire,) oraz telefonie Samsung GALAXY i5700. Do końca sierpnia bezpłatnie będą mogli korzystać z niej użytkownicy telefonów: HTC (modele Hero, Tattoo, Hero, myTouch 3G, Legend, G1, G2, Nexus One, Incredible), Motorola (Dext, CLIQ XT, Droid, Devour, MB200 Cliq, Devour, BACKFLIP), Samsung (SGH-T939 Behold II), Sony Ericsson (X10 Mini Robyn). Szczegółowy opis funkcjonalności tych wersji aplikacji ipla można przeczytać na stronie www.ipla.pl.

Aplikacje ipla na telefony komórkowe dają możliwość nie tylko oglądania programów telewizyjnych, seriali i serwisów informacyjnych bez konieczności posiadania telewizora czy komputera, ale także umożliwiają pobieranie plików VOD do wersji off-line, aby korzystać z nich bez łączności z internetem. Oznacza to, że np. przed podróżą, będąc w strefie Wi-Fi bądź także 3G w przypadku Androidów, można zapamiętać wybrane filmy w telefonie komórkowym i odtwarzać je dowolną ilość razy w momencie, gdy nie będziemy mieć dostępu do sieci, np. w samolocie, pociągu czy na plaży. W porównaniu do pierwszej wersji ipla dla iPhone dwukrotnie zwiększony został limit jednorazowej ilości filmów, które mogą być zapamiętane w aplikacji.

W wersji podstawowej można teraz pobrać w ten sposób do 20 filmów. Ograniczenie to nie dotyczy użytkowników VIP, którzy mają nielimitowane możliwości pobierania plików do off-line.

Najnowsze wersje ipla na telefony komórkowe pozwalają już na korzystanie z przywileju VIP, dotychczas dostępnego tylko dla internautów korzystających z wersji ipla dla Windows. Dla wygody użytkowników wprowadzona została opcja wspólnego logowania – ten sam login będzie działać na wszystkich platformach, zarówno na PC jak i na smartfonach. Dotyczy to także konta VIP, które w przypadku telefonów komórkowych zapewnia brak reklam, dodatkowe funkcje oraz zniesienie ograniczeń co do ilości filmów pobieranych do off-line – w takim przypadku decyduje jedynie ilość wolnego miejsca na dysku. Przy pobieraniu pliku pojawi się informacja, ile miejsca zajmie dany materiał i ile zostało wolnego miejsca w telefonie.

Z aplikacji ipla na Androida i iPhone można korzystać na kilku poziomach. Wersja podstawowa daje dostęp do bazy plików VOD w strefie Wi-Fi, a w przypadku użytkowników telefonów typu Android także w 3G. Użytkownicy zalogowani zyskują możliwość pobierania określonej ilości plików do wersji off-line oraz aktywowania konta VIP. Najszerszy wachlarz możliwości daje opcja konta VIP, którą można aktywować za pośrednictwem telefonu komórkowego lub PC. Wszystkie funkcje, poza kontem VIP, są całkowicie bezpłatne.

W porównaniu do poprzedniej wersji aplikacji dla iPhone zmienił się także sposób prezentacji treści. Pojawiła się kategoria prezentująca najnowsze filmy dostępne w bazie, co ułatwia przeglądanie bazy filmów.

źródło/autor: Redefine