Euroimplant podpisał list intencyjny z kalifornijską spółką International Stem Cell Corporation

Euroimplant S.A. – spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect – podpisała list intencyjny z International Stem Cell Corporation – kalifornijskim producentem materiałów do hodowli tkankowych. Porozumienie dotyczy zarówno współpracy naukowej w zakresie wykorzystania opracowanych przez ISCO linii komórek macierzystych oraz wdrożenia do produkcji opracowywanych produktów w laboratoriach Euroimplant S.A. w Polsce, jak i dystrybucji produktów obu firm w Polsce i USA.

„We współpracy z International Stem Cell Corporation będziemy pracować nad rozwojem produktów inżynierii tkankowej, opartych na komórkach macierzystych uzyskiwanych na drodze partenogenezy. Ta rewolucyjna technologia umożliwia po raz pierwszy na świecie uzyskiwanie w sposób etyczny komórek macierzystych o właściwościach komórek embrionalnych. Rozmawiamy także na temat współpracy w zakresie dystrybucji produktów obu firm w Polsce i USA, co byłoby bardzo korzystne zarówno z punktu widzenia marketingowego jak i sprzedażowego.” – mówi Andrzej Kisieliński, Prezes Zarządu Euroimplant S.A.

International Stem Cell Corporation specjalizuje się w produkcji materiałów do hodowli tkankowych (Lifeline Cell Technology) w medycynie regeneracyjnej i inżynierii tkankowej.

„International Stem Cell Corporation to potężna spółka giełdowa, o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 92,7 mln $. Z inwestycyjnego punktu widzenia jest to podmiot coraz bardziej aktywny w obszarze Europy zachodniej i środkowo – wschodniej. Pod koniec lipca br. ISCO podpisała list intencyjny z niemieckim funduszem ARG Vermogensverwaltung AG w sprawie utworzenia Europejskiego funduszu „ISCO Europe”, który będzie dysponował finansowaniem na poziomie ok. 10 mln $.” – mówi Andrzej Kisieliński, Prezes Zarządu Euroimplant S.A.

źródło/autor: Euroimplant

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu