Centraleitd.pl: bramy VoIP zintegrowane z bramami GSM

Teleoptimum Centrale Sp. z o.o., (www.centraleitd.pl) dystrybutor i integrator rozwiązań tele-komunikacyjnych wprowadza na polski rynek bramy VoIP firmy Matrix Comsec.

Oferta obejmuje urządzenia zarówno dla małych biur jak i wieloportowe dla dużych instytucji, które już korzystają z telefonii internetowej lub chcą wdrożyć ją bez kosztownych inwestycji. Sprzęt oferuje nie tylko porty FXS do podłączenia telefonów analogowych i kierowania połączeń do operatorów VoIP oraz porty FXO do podłączenia centrali VoIP do linii miejskich analogowych, ale także zintegrowane bramy GSM. Gama urządzeń zawiera modele od 1 do 32 portów FXS i FXO, co zapewnia możliwość prowadzenia do 32 rozmów telefonicznych za pomocą tanich połączeń VoIP. Wybrane modele posiadają 4 kanały GSM, które obsługują ruch zarówno wychodzący jak i przychodzący. Dla użytkowników i instalatorów ważne jest, że ewentualne zgłoszenie serwisowe odbywa się nie na zasadzie naprawy, ale w drodze wymiany na sprawny sprzęt w ciągu 1 dnia roboczego.

Najciekawszymi produktami spośród bram Matrix Comsec są urządzenia integrujące kanały FXS, FXO, VoIP z bramami GSM. Dzięki temu w biurach można wygodnie optymalizować koszty połączeń i automatycznie kierować je do odpowiedniego operatora telekomunikacyjnego, np. do operatora GSM w celu wykorzystania darmowych połączeń w danej sieci. W ten sposób urządzenia Matrix pozwala na pełną konwergencję światów telefonii komórkowej i stacjonarnej.

źródło/autor: Teleoptimum Centrale