Spółka i3D wyruszy na NewConnect

Gliwicka spółka i3D, lider w branży nowych technologii w obszarze interaktywnej grafiki 3D, wyruszy jeszcze w 2010 roku na rynek NewConnect po kapitał na rozwój. W związku z planami wprowadzenia akcji firmy i3D do obrotu na rynku alternatywnym prowadzonym przez warszawską giełdę, spółka rozpoczęła proces przekształcenia w spółkę akcyjną.

„Plany rozwoju naszej firmy zmotywowały nas do podjęcia decyzji o pozyskaniu kapitału z innych źródeł niż środki własne czy kredytowe. Oferowane przez naszą spółkę usługi oraz zapotrzebowanie ze strony rynku czynią ją bardzo atrakcyjną dla inwestorów. Współpracujemy z najlepszymi w tej branży: IBM Deep Computing czy Gesturetek a naszymi klientami są międzynarodowe korporacje takie jak chociażby Boeing, Exxon Mobil czy Saudi Aramco.” – mówi Arkadiusz Patryas, współzałożyciel spółki i3D.

Technologia wirtualnej rzeczywistości to branża przyszłościowa. Już dziś wartość tego rynku na świecie szacuje się na ok. 80 mld USD a oczekuje się jego dalszego bardzo szybkiego rozwoju. Wirtualna Rzeczywistość wykorzystywana jest już w wielu dziedzinach gospodarki a kolejne możliwości jej zastosowania są ciągle odkrywane. Obecnie, technologia VR wykorzystywana jest w pracach badawczo-rozwojowych i projektowych (np. przy wizualizacji modeli), w szkoleniach i edukacji (np. licznymi odbiorcami systemów są wyższe uczelnie techniczne i medyczne), w przemyśle (np. jako narzędzia usprawniające modelowanie procesów produkcji, czy wpływające na poprawę jakości produkcji), a także w marketingu i rozrywce. Źródłami przychodów dla firm oferujących systemy wizualizacji 3D są: tworzenie oprogramowania i sprzedaż licencji do korzystania z niego (ok. 30%), dostawa urządzeń oraz tworzenie i utrzymanie systemów wykorzystywanych przez klientów. We wszystkich tych obszarach i3D ma doświadczenie i ogromny potencjał w który warto zainwestować.