PROFESCAPITAL: kolejna udana transakcja na NewConnect

PROFESCAPITAL z sukcesem przeprowadził kolejną emisję akcji notowanej na NewConnect spółki ATON-HT. Dzięki emisji z prawem poboru ATON-HT pozyskał 9,9 mln zł. Emisja była wielkim sukcesem. Objęto wszystkie z oferowanych 6,6 mln akcji serii E. Stopa redukcji w zapisach dodatkowych wyniosła aż 99,889%.

W sumie w trzech przeprowadzonych dotychczas emisjach PROFESCAPITAL pozyskał dla ATON-HT 19,2mln zł. PROFESCAPITAL pełnił rolę wprowadzającego akcje ATON-HT do obrotu na NC w lutym 2008 i od tego momentu pełni funkcję Autoryzowanego Doradcy spółki.

ATON-HT to jeden z liderów rynku NewConnect. Spółka oferuje innowacyjne technologie i urządzenia do unieszkodliwiana odpadów niebezpiecznych, w tym m.in. odpadów azbestowych, zakaźnych odpadów medycznych i weterynaryjnych, odpadów organicznych, itp.

– Cieszymy się z kolejnej bardzo udanej emisji, jaką przeprowadziliśmy dla naszego Klienta. ATON-HT to bez wątpienia jedna z najciekawszych spółek na NewConnect. Tak duża redukcja w zapisach dodatkowych to dowód na to, że innowacyjne i nowoczesne polskie spółki zyskują coraz większe zaufanie wśród inwestorów. Udana emisja akcji to bardzo duży sukces zarówno ATON-HT, jak i PROFESCAPITAL – mówi Szczepan Czyczerski, Wiceprezes Zarządu PROFESCAPITAL .

Emisja akcji dla ATON-HT jest kolejną transakcją zrealizowaną przez PROFESCAPITAL tym roku. Łączna wartość transakcji zrealizowanych przez firmę od początku tego roku wyniosła 74 mln zł.

W czerwcu br. firma przeprowadziła z sukcesem ofertę publiczną akcji RANK PROGRESS S.A., z której spółka pozyskała 50 mln zł. Był to pierwszy od czasu rozpoczęcia kryzysu finansowego projekt IPO w Polsce dla firmy z branży inwestycyjno-deweloperskiej zakończony pełnym sukcesem. PROFESCAPITAL pełnił rolę Organizatora, Głównego Zarządzającego i Doradcy Finansowego RANK PROGRESS S.A.

W czerwcu tego roku PROFESCAPITAL przeprowadził niepubliczną emisję Spółki ABAK SA o wartości 1 mln zł. Spółka jest największym w regionie warmińsko-mazurskim podmiotem świadczącym usługi outsourcingu księgowego i kadrowo-placowego. Środki z oferty zostaną przeznaczone na sfinansowanie przejęcia w 2010 roku dwóch podmiotów z branży w ramach realizacji strategii budowy ogólnopolskiego podmiotu oferującego profesjonalne usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw. W III kwartale 2010 akcje ABAK SA zostaną wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect.

źródło/autor: VOICE GROUP