Kolejne sławy potwierdzają udział w e-nnovation

Współautor bloga, którego redakcja Wired Magazine nazwała kultowym, jeden z najlepszych w Europie prawników specjalizujących się w tematyce technologii, mediów i telekomunikacji oraz współzałożycielka największego w Polsce sklepu internetowego, będą kolejnymi prelegentami konferencji „e-novations – e-commerce w Europie Centralnej”. Na spotkaniu – organizowanym przez Grupę Allegro w dniach 23-24 września – spotkają się znani przedsiębiorcy, blogerzy i menedżerowie z Europy i świata.

Do grona prelegentów e-nnovations dołączył m.in. Duńczyk Nikolaj Nyholm współautor O’Reilly Radar – grupowego bloga na temat nowych technologii. Na spotkaniu wystąpi również Brytyjczyk Stephen Kines prawnik specjalizujący się w dziedzinie TMT (technologia/media/telekomunikacja), który znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych specjalistów w rankingu Euromoney 2009. Polskim akcentem będzie występ Mirki Puczko współtwórczyni największego i najbardziej rozpoznawalnego polskiego sklepu internetowego Merlin.pl, która odpowiadała za budowę i wdrożenie systemu sklepu, jego strategię i marketing.

– Zapraszamy specjalistów z najwyższej półki. Chcemy, żeby przedsiębiorcy i menadżerowie z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej mogli dowiedzieć się jak najwięcej o prowadzeniu e-biznesu od liderów tej branży z całego świata – mówi Patryk Tryzubiak rzecznik prasowy Grupy Allegro, która jest organizatorem e-nnovations.

Nowi prelegenci dołączą do grona tych, którzy już wcześniej potwierdzili udział w spotkaniu. Na e-nnovation przyjedzie m.in. José A. del Moral-a, który jest współzałożycielem Ya.com – hiszpańskiej firmy sprzedanej Deutsche Telekom za 540 mln euro czy Guilherme Komel-a, managera produktu, który jest odpowiedzialny m.in. za największy portal turystyczny w Brazylii i największą stronę skupiającą treści tworzone przez użytkowników w języku portugalskim (ponad 250 tysięcy blogów). Nie zabraknie także czołowych postaci e-biznesu, znanych blogerów i przedsiębiorców, m.in. z Włoch, Niemiec, Grecji, Czech oraz wielu innych.

E-nnovation to największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Podczas spotkania analizowane będą ostatnie trendy i nowości w handlu internetowym na świecie. Uczestnicy przyjrzą się działalności światowych liderów tej branży oraz strategiom budowania i prowadzenia nowoczesnych projektów w różnych częściach globu. Podczas konferencji nie zabraknie analizy największych sukcesów i porażek w e-biznesie, prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań pozwalających na zwiększenie sprzedaży. Część dyskusji poświęcona będzie również kierunkom rozwoju handlu internetowego i jego specyfice w różnych krajach.

Organizatorem konkursu „Start with e-nnovation” oraz konferencji „e-nnovation – e-commerce w Europie Centralnej” jest Grupa Allegro, do której należy platforma handlowa Allegro i 69 innych serwisów w 15 krajach, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej m.in.: na Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Węgrzech. Od marca 2008 roku Grupa Allegro stanowi część międzynarodowego koncernu Naspers.

Partnerem strategicznym konferencji jest mBank. Partnerami merytorycznymi są: Poznań – miasto know-how, stowarzyszenia IAB Polska i PMI Poland Chapter oraz serwis Pit.pl. Patronem medialnym jest Bankier.pl.

Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/o-konkursie.

źródło/autor: dotPR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu