Blogger ekspertem w prestiżowym konkursie Panasonic 3D Challenge

Czy bloggera można postawić w jednym szeregu obok artysty nominowanego do Oscara i mianować ekspertem w konkursie dla profesjonalnych grafików? Panasonic nie miał wątpliwości i wraz z Tomaszem Bagińskim w konkursowej loży 3D Challenge zasiadł Szymon Adamus – blogger HDTVmanii.

HDTVmania.pl to profesjonalny blog, poświęcony wąskiej, specjalistycznej tematyce – technologiom przedstawiania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Nic zatem dziwnego, że kwalifikacje Adamusa zostały docenione przez jednego z największych na świecie producentów sprzętu, o którym redaktor pisze na co dzień. Obok Szymona Adamusa i Tomka Bagińskiego, w jury konkursu 3D Challenge zasiadają: przedstawicielka firmy Panasonic oraz redaktor prowadzący portalu dla grafików komputerowych. Warty podkreślenia jest wobec tego fakt, że blog dla wielkiego biznesu stał się w pełni wartościowym partnerem.

Szymon Adamus nie poprzestaje zresztą na HDTV, w obrębie jego zainteresowań leżą także gry komputerowe oraz pisanie scenariuszy do komiksów, co z pewnością zbliża go do Bagińskiego. – Współpracujemy z Panasonikiem od dawna, więc nominacja do jury nie była zaskoczeniem. Nie zmienia to faktu, że praca z Tomkiem Bagińskim będzie bardzo cennym doświadczeniem – powiedział Szymon Adamus. – Co więcej, promocję tworzenia obrazów w 3D uważam za szczególnie ciekawą w kontekście szerokiej dostępności narzędzi. Jeszcze nie dawno zainteresowanie takim konkursem byłoby nikłe.

Konkurs Panasonic 3D Challenge, to przedsięwzięcie mające na celu promocję twórców zajmujących się grafiką 3D. Motywem przewodnim konkursu, jest hasło „Ideas for Life” – zgłaszane prace, to grafiki wykonane w technologii 3D, prezentujące pomysły, które ulepszą nasze życie. Przeszło 130 zgłoszonych prac, można obejrzeć na stronie panasonic3dchallenge.pl. Konkursowi towarzyszyła także zabawa dla miłośników grafiki 3D, którzy pisali recenzje nadsyłanych prac. Aż 1000 zarejestrowanych osób otrzymało za darmo okulary 3D. Nagroda główna w konkursie dla grafików, to 50-calowy telewizor Full HD 3D Panasonic Viera, wraz z odtwarzaczem Blu-ray. Obecnie konkurs wchodzi w ostatnią fazę, w której wymienieni członkowie jury, z Tomaszem Bagińskim na czele, zadecydują o zwycięzcy.

Informacje o firmie:

HDTVmania.pl to blog ekspercki będący częścią grupy Blomedia – pierwszej i największej sieci profesjonalnych blogów w Polsce. Blomedia zrzesza kilkanaście witryn, których autorzy dysponują specjalistyczną wiedzą oraz dużą dozą niezależności. Wśród blogów warto wymienić pionierskie na rynku gadżetów elektronicznych: Gadżetomania.pl oraz Komórkomania.pl, jak również serwisy o nieco mniejszym zasięgu, lecz bardziej ukierunkowanym odbiorcy: HDTVmania, Autokult, Vbeta, czy Grrr.

źródło/autor: Blomedia