Avnet dystrybutorem Veeam

Avnet Sp. z o.o., autoryzowany dystrybutor VMware na ryku polskim, podpisał umowę dystrybucyjną z Veeam Software, partnerem VMware Technology Alliance-Premier, dostarczającym innowacyjne oprogramowanie do zarządzania wirtualną infrastrukturą oraz ochroną danych.

W ofercie Avnet zajdzie się pełna oferta produktowa Veeam, w tym m.in.: nagradzany pakiet narzędzi wspierających administratorów VMware (Veeam Backup & Replication, Veeam Reporter Enterprise, Veeam Monitor, Veeam Configurator).

Podpisanie przez Avnet umowy dystrybucyjnej z Veeam stanowi efekt konsekwentnie realizowanej polityki, której celem jest oferowania parterom biznesowym maksymalnie kompleksowych rozwiązań. Dyrektor Generalny Avnet, Adam Dyszkowski, uważa, że: Oferta Veeam jest adresowana przede wszystkim do dotychczasowych klientów VMware, z których wielu już i tak korzysta z tego oprogramowania, a dzięki włączeniu oprogramowania Veeam do oferty Avnet klienci Ci zyskają wsparcie ze strony lokalnego dystrybutora. Oprogramowanie Veeam stanowi równocześnie pomost do systemów Microsoft, którego Veeam jest strategicznym partnerem na świecie.

Z kolei Aleksandra Somova, channel manager for Eastern Europe z Veeam Software mówi, że: Bardzo się cieszymy, że Avnet został dystrybutorem Veeam w Polsce – kraju, który zajmuje czołową pozycję na liście naszych priorytetów i wskazuje znaczący poziom rozwoju.

Dzięki nowemu dedykowanemu dystrybutorowi lokalna społeczność wirtualizacyjna będzie miała okazję więcej się nauczyć, a tym samym odnieść większe korzyści z rozwiązań Veeam. Veeam Software będąc znanym dostawcą najlepszej z dostępnych technologii wniesie dodatkowe wartości do aktualnego portfolio produktowego Avnet, pomagając zaopatrzyć partnerów biznesowych oraz końcowych klientów w pełen wachlarz produktów software’owych do zarządzania infrastrukturą VMware. Z kolei Avnet będąc dystrybutorem odnoszącym realne sukcesy na polskim rynku, pomoże Veeam zyskać rozmach w procesie rozbudowy kanału dystrybucyjnego w regionie.