A może praca za granicą? Zjednoczone Emiraty Arabskie czekają na specjalistów

Specjaliści, którzy mogą pozwolić sobie na wybór miejsca pracy jako jeden z głównych powodów atrakcyjności kraju podają procent dochodu netto. Krajem z tego punktu widzenia idealnym są Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zgodnie z Umową między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, sporządzona w Abu Zabi dnia 31 stycznia 1993 r., płace, uposażenia i inne podobne wynagrodzenia wynikające z pracy najemnej w ZEA podlegają opodatkowaniu tylko w tym państwie . „Zerowy podatek dochodowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprawia, że krej ten jest atrakcyjnym miejscem pracy dla menedżerów rozważających pracę kontraktową” zauważa Artur Skiba, dyrektor generalny Antal International, agencji specjalizującej się w rekrutacji menedżerów średniego i wyższego szczebla. „Dzięki szansie na znaczne zwiększenie swoich zarobków, doświadczeni menedżerowie z całego świata chętnie korzystają z możliwości pracy przy kontraktach oferowanych przez firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich”, dodaje Artur Skiba.

Wśród aktualnie poszukiwanych pracowników kontraktowych do Abu Zabi znajdują się stanowiska techniczne, IT oraz te związane z zarządzaniem projektami. Pracodawcy poszukują m.in. dyrektorów operacyjnych, menedżerów projektów, kierowników budowy, specjalistów ds. infrastruktury, integratorów IT oraz integratorów aplikacji, menedżerów operacyjnych, inżynierów budownictwa. Wynagrodzenia oferowane w aktualnie prowadzonych przez Antal International rekrutacjach mieszczą się w widełkach 49 000 – 135 000 USD rocznie. Na chętnych czeka około 200 miejsc pracy w obszarze techniki, IT i zarządzania projektami na różnych stanowiskach.

Co oferują pracodawcy? Firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którymi współpracuje Antal International są bardzo dobrymi pracodawcami – dbają o swoich pracowników nie tylko oferując im atrakcyjne wynagrodzenie, ale także zapewniając mieszkanie czy sponsorując przeloty w obie strony kilka razy w roku.

W jaki sposób znaleźć oferty pracy odpowiadające doświadczeniu? „Osobom zainteresowanym podjęciem pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich polecam odwiedzanie portali tematycznie związanych z tym krajem lub stron firm zajmujących się zatrudnieniem za granicą. Dobrym źródłem znalezienia możliwości podjęcia pracy są także strony internetowe agencji rekrutacyjnych”. Aktualne oferty pracy w Zjednocznych Emiratach Arabskich znajdują się m.in. na stronie www.antal.pl.

źródło/autor: Antal International