Tytuły Polskapresse patronem medialnym koncertu Stinga w Polsce

8 tytułów Polskapresse ukazujących się pod marką „Polska” zostało patronem medialnym koncertu Stinga, który odbędzie się 20 września br. w Poznaniu. Sting wraz z orkiestrą symfoniczną zagra na otwarcie Stadionu Miejskiego – pierwszego w Polsce stadionu na Euro 2012.

Czy odnowiony poznański Stadion Miejski może spełniać rolę filharmonii? Sprawdzimy to 20 września br. Podczas konferencji prasowej 14 lipca w warszawskim Centrum Olimpijskim prezydent Poznania Ryszard Grobelny oficjalnie zaprosił na koncert Stinga z orkiestrą symfoniczną. Dzienniki regionalne ukazujące się pod marką „Polska” są patronem medialnym tego wydarzenia.

Na konferencję prasową przybyło kilkudziesięciu dziennikarzy – zarówno sportowych, jak i zajmujących się kulturą. Czytelnym sygnałem dla tych ostatnich było pojawienie się Marcina Kydryńskiego, który mówi o sobie, że „od 25 lat zgłębia dzieło mistrza”. A jest co zgłębiać: Gordon Sumner (tak brzmi prawdziwe nazwisko Stinga) od ponad 30 lat udowadnia swój talent do pisania piosenek słuchanych przez kolejne pokolenia.

Najpierw w barwach The Police, później na płytach solowych, próbował wszystkiego: zaczynał od piosenek zgrabnie łączących rocka z elementami reggae, by stopniowo poszerzać krąg swoich słuchaczy o fanów jazzu, muzyki etnicznej, a ostatnio także bywalców filharmonii, których uraczył w ostatnich latach serią płyt dla prestiżowej wytwórni Deutsche Grammophon. Najnowsza z nich, zatytułowana „Symphonicities”, jest pretekstem do koncertowej podróży, w trakcie której Sting trafi do Poznania, z towarzyszeniem londyńskiej orkiestry symfonicznej Royal Philharmonic Concert Orchestra.

Pretekstem do zorganizowania koncertu stało się oficjalne otwarcie, pierwszego w Polsce stadionu na Euro 2012, na którym na co dzień występuje zespół Lecha Poznań. Bilety na koncert rozeszły się błyskawicznie.

źródło/autor: Polskapresse