QNAP prezentuje nową aplikację QMobile dla Android’a

Pierwsza na świecie aplikacja typu All-in-One Media Player pozwalająca użytkownikom telefonów Android na zdalny dostęp do zapisanych zdjęć, muzyki i filmów wideo na dyskach sieciowych.

QNAP Systems, Inc., wiodący producent światowej klasy serwerów NAS, prezentuje dziś aplikację QMobile w wersji beta dla systemu Android – będącą pierwszą na świecie aplikacją do zdalnego odtwarzania multimediów. QMobile pozwala użytkownikom na zdalne odtwarzanie muzyki, cyfrowych zdjęć i materiałów wideo zarchiwizowanych na urządzeniach QNAP NAS i odtwarzania ich bezpośrednio na Androidzie. Wystarczy być połączonym do internetu i odtwarzać zawartość multimedialną znajdującą się na zdalnym serwerze NAS z każdego miejsca na świecie – to tak jakby posiadać centrum multimedialne w kieszeni!

„Z przyjemnością publikujemy pierwszą multimedialną aplikację QMobile, łączącą serwer NAS z urządzeniem opartym o Android. Teraz użytkownicy telefonów iPhone i Android mogą łączyć się z serwerami QNAP NAS,” powiedział menadżer produktu James Wu z firmy QNAP Systems, Inc. „Użytkownicy urządzeń mobilnych, nie muszą się już obawiać o synchronizacje zawartości multimedialnej. W ten sposób mogą zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzenia mobilnego i przeglądać zawartość multimedialną, zapisaną na zdalnym serwerze.” dodał James Wu. QMobile jest aplikacją kompatybilną z platformą z Android 1.5/1.6/2.1 współpracującą z oprogramowaniem QNAP NAS w wersji V3.3.0 lub wyższą.

QMobile jest dostępne dla iPhone i Android. Więcej informacji pod adresem: http://www.qnap.com/QMobile/Default.aspx?lang=eng.

Nowe oprogramowanie do zarządzania V3.3.0 (wymagane dla QMobile) może zostać pobrane ze strony QNAP: http://www.qnap.com/.

źródło/autor: QNAP Systems

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu