The North Face Trailhead – aplikacja dla mobilnych miłośników sportów outdoorowych

The North Face jeden z największych producentów odzieży oraz sprzętu przeznaczonego dla miłośników wspinaczki, biegów, rowerów oraz innych sportów outdoorowych przedstawił aplikację stworzoną specjalnie dla iPhone, iPod Touch oraz iPad. The North Face Trailhead, program stworzony przy współpracy z EveryTrail.com, w przyjazny użytkownikom sposób pozwala na zalokalizowanie szlaków oraz ścieżek, monitorownie czasu ich pokonywania, a także na dzielenie się przygodami z innymi użytkownikami na świecie bezpośrednio z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

Aplikacja The North Face Trailhead pozwala zlokalizować szlaki piesze i rowerowe, a także drogi wspinaczkowe. Użytkownicy mogą odnaleźć interesujące ich mapy wpisując jako kryteria wyszukiwania rodzaj interesującej ich aktywności, czas jaki mają do wykorzystania, miejscowość, w której obecnie przebywają oraz inne parametry. Trasa, pokonany dystans, prędkość oraz wysokość nad poziomem morza aktualizowane są w czasie rzeczywistym dzięki wykorzytaniu technologi GPS. Po zakończeniu trasy użytkownicy mogą błyskawicznie podzielić się swoimi osiągnięciami, wrażeniami oraz zdjęciami z rodziną lub znajomymi poprzez Facebook lub Twitter.

Aaron Carpenter, wicedyrektor ds. marketingu The North Face: Nasza marka ma długą tradycję wyznaczania trendów w sportach outdoorowych oraz inspiracji miłośników aktywnego stylu życia. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi możemy za darmo przekać tego typu aplikację wspinaczom, biegaczom oraz miłośnikom wypraw rowerowych. Mamy nadzieję, że nie tylko ułatwi im ona planowanie wakacyjnych wypadów, ale także pozwoli odnaleźć ciekawe trasy w sąsiedztwie.

Obecnie w bazie znajduje się ponad 300 000 szlaków, dróg wspinaczkowych oraz tras rowerowych w 140 krajach na całym świecie. Zwiedzający Polskę mogą wybrać trasy m.in. w parkach narodowych – Kampinowskim i Słowińskim. Nowe trasy dodawane są codziennie przez użytkowników aplikacji. Program umożliwia także śledzenie wypraw i ekspedycji zawodników The North Face oraz pomaga w znalezieniu najbliższych sklepów marki. Sage Cattabriga-Alosa, narciarz oraz rowerzysta, zawodnik teamu The North Face: Trailhead pozwala w łatwy sposób znaleźć i przygotować się do pokonania kolejnego wyzwania. Możliwość łatwego dzielenia się wrażeniemi z innymi mobilizuje i inspiruje do kolejnych – mniejszych i większych – wypraw.

Katherine Bose, wicedyrektor ds. rozwoju i marketingu serwisu EveryTrail: EveryTrail to największy portal dostarczający informacje o różnego roadzju szlakach na świecie. Współpraca z The North Face to kolejny krok, szczególnie w kierunku mobilnych użytkowników, pozwalający im odnaleźć ciekawe i dostosowane do ich umiejętności trasy.

Jest to druga, po The North Face Snow Report, aplikacja stworzona firmowana przez The North Face dla użytkowników iPhone’a. Aplikacja jest dostępna pod adresem www.appsto.re/tnftrailhead

źródło/autor: The North Face