Przejdź do treści

Mazury Residence współgospodarzem Mazury Airshow 2010

W sobotę i niedzielę 7 – 8 sierpnia lotnisko w kompleksie rezydencji Mazury Residence Airpark&Marina będzie gościć uczestników Mazury Airshow oraz Zlotu Przyjaciół Lotnictwa, największej imprezy lotniczej w tym regionie Polski. Imprezie towarzyszyć będą dni otwarte Mazury Residence.

– Z naszego lotniska będą startowały samoloty prezentujące swój program podczas tegorocznego AIRSHOW. Atrakcji nie zabraknie. W planie akrobacja indywidualna i zespołowa, w tym najsłynniejsza polska grupa akrobacyjna Żelaźni. Będziemy również gościć naszych kolegów pilotów, którzy przelecą własnymi samolotami. Wszystkich odwiedzających zapraszamy do skorzystania z naszych dni otwartych i obejrzenia naszego parku rezydencji nad Niegocinem – mówi Janusz Zieniewicz, prezes zarządu Arna Sp z o.o. będącej gospodarzem Mazury Residence.

Tegoroczne pokazy zapowiadają się imponująco. Grupa Akrobacyjna Żelaźni, słynni The Flying Bulls, Kauno Aeroklubas, 3AT3, a indywidualnie Marek Szufa, Robert Kowalik, Ireneusz Jesionek, Uwe Zimmerman. Na tegorocznej imprezie oprócz znanych zespołów i pilotów akrobacyjnych pojawią się także samoloty historyczne. Gwiazdą airshowu będzie Dacota DC 3, która przylatuje ze Szwecji. Będzie CSS 13, Boeing Stearman, Jak 18 i wiele innych. Jak na Mazury przystało nie zabraknie i wodnosamolotów w tym po raz pierwszy popularna Cesina 172 na pływakach.

W powietrzu pojawią się też spadochrony, paralotnie, motolotnie i balony. Wszystkie statki powietrzne będzie można podziwiać również na ziemi.

Mazury Residence włącza się w wiele inicjatyw lokalnych popularyzujących ten piękny region. Angażując się w Mazury Airshow wspiera organizacyjnie Aeroklub Krainy Jezior (Polska), organizatora całej imprezy.

Więcej informacji na stronie www.mazuryairshow.pl