Firmy Air Products oraz ISD Huta Częstochowa podpisały nowy kontrakt na dostawę gazów technicznych

Air Products (NYSE: APD), największy dostawca gazów technicznych w Polsce oraz ISD Huta Częstochowa, największy i najnowocześniejszy krajowy producent blach grubych i rur bezszwowych, podpisały długoterminowy kontrakt na dostawę tlenu, azotu i argonu. Podpisana umowa jest przedłużeniem rozpoczętej w 1996 roku współpracy między firmami o kolejne 15 lat.

Gazy techniczne na potrzeby ISD Huta Częstochowa wytwarzane są przez instalację do kriogenicznego rozdzielania powietrza Air Products zainstalowaną w pobliżu huty. Dzięki temu proces wytwarzania gazów dostosowany jest ściśle do konkretnych potrzeb klienta przy zachowaniu maksymalnej niezawodności dostaw. Aby możliwie najbardziej ekonomicznie wykorzystać moce produkcyjne instalacji, część produkowanych gazów jest skraplana i w formie ciekłej dostarczana innym klientom Air Products.

„Bardzo cenimy sobie długotrwałe relacje z naszymi klientami. Dotychczasowa udana współpraca z ISD Huta Częstochowa zaowocowała podpisaniem nowej umowy i przedłużeniem współpracy. Przemysł metalowy to dla Air Products bardzo istotna grupa klientów, więc tym bardziej cieszy nas kontynuacja tej współpracy. Niedawno podpisaliśmy wieloletni kontrakt na dostawę amin dla firmy Zachem należącej do Grupy Chemicznej Ciech, będący przedłużeniem naszej współpracy z tą firmą, trwającej od 1993 roku.Od przejęcia BOC Gazy w 2007 roku jesteśmy liderem na polskim rynku gazów technicznych, a długoletnie kontrakty z naszymi klientami potwierdzają nasze zaangażowanie w tym sektorze” – powiedział Howard Castle-Smith, wiceprezes ds. Gazów Tonażowych, Air Products – Europa, Bliski Wschód i Afryka.

„Umowa z tak godnym zaufania partnerem jak Air Products, daje gwarancję stabilności dostaw gazów na potrzeby naszej działalności. Dzięki umiejscowieniu instalacji do wytwarzania gazów w sąsiedztwie naszego zakładu w Częstochowie, możliwa jest optymalizacja dostaw gazów w oparciu o nasze bieżące potrzeby, co poprawia ekonomikę zaopatrzenia. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy na potrzeby naszej produkcji zużywane są tak znaczące ilości gazów technicznych” – powiedział Anatolij Fiediajew, prezes zarządu ISD Huta Częstochowa.

Gazy techniczne są niezbędne w hutnictwie metali. Poza ISD Huta Częstochowa, Air Products dostarcza także gazy techniczne do trzech innych hut w Polsce, czyli Celsa-Huta Ostrowiec, Złomrex-Ferrostal oraz Huta Miedzi Głogów. Sektor hutniczy to jeden z najważniejszych partnerów Air Products nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

źródło/autor: Questia