EUROIMPLANT S.A. wybrał Generalnego Wykonawcę biotechnologicznego budynku laboratoryjnego

Euroimplant S.A. – spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect – zakończyła procedurę przetargową w związku z wyborem Generalnego Wykonawcy biotechnologicznego budynku laboratoryjnego. Zwycięzcą konkursu została firma AGMET Sp. z o.o. z Warszawy. Procedurę przetargową prowadziła firma Euroinwest CDI Sp. z o.o. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi jeszcze w tym roku.

„Pierwsze prace budowlane ruszą na przełomie listopada i grudnia br. W główniej mierze inwestycja zostanie sfinansowana ze środków unijnych oraz ze środków pozyskanych od inwestorów. W ramach programu Innowacyjna Gospodarka 4.4. oraz emisji akcji na NewConnect pozyskaliśmy łącznie ok. 52 mln zł. Z uwagi na wielkość środków finansowych jakimi dysponujemy rozważamy równoczesne rozpoczęcie budowy dwóch laboratoriów, który by ze sobą współpracowały. Z jednej strony pozwoliłoby nam to na przyśpieszenie prac badawczo-rozwojowych, z drugiej strony skróciło by to czas w którym moglibyśmy rozwinąć pełne moce produkcyjne.” – mówi Andrzej Kisieliński, Prezes Zarządu Euroimplant S.A.

Jeszcze w tym roku Euroimplant S.A. zamierza przenieść notowania Spółki na parkiet główny GPW. Przenosinom nie będzie towarzyszyła nowa emisja akcji.

„Niedawno zakończyliśmy pełnym sukcesem emisję akcji serii D z której pozyskaliśmy 9,3 mln zł. Na chwilę obecną nie zamierzamy realizować kolejnej. Teraz skupimy się na kwestiach formalnych związanych z debiutem na rynku głównym. Cały czas pracujemy także nad uzyskaniem kolejnych dotacji z Unii Europejskiej.” – dodaje Andrzej Kisieliński, Prezes Zarządu Euroimplant S.A.

W lipca br. Euroimplant S.A. rozpoczął sprzedaż swojego pierwszego produktu – ColldeVie, przeznaczonego do pielęgnacji i regeneracji wrażliwej skóry wokół oczu – http://eui.com.pl/.

źródło/autor: Euroimplant

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu