Premiery Gutek Film na VOD w sieci

tvscreen.pl – platforma e-VOD dzięki współpracy z Gutek Film wprowadza do swojej oferty ambitne, światowe kino. Już dziś można obejrzeć w sieci na żądanie „Spotkanie w Palermo” Wima Wendersa, „Białe Szaleństwo” Rune Denstad Langlo oraz „Cztery noce z Anną”Jerzego Skolimowskiego.

Popularność filmów na żądanie w Internecie gwałtownie wrasta. tvscreen.pl, w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie e-VOD, a także zwiększające się oczekiwania miłośników legalnego kina z sieci, po raz kolejny rozszerza swoją filmową ofertę. Do ponad 150 dostępnych w serwisie filmów fabularnych, w tym nowości Universal Pictures, Disney/Pixar, Touchstone Pictures, czy Miaramax Films, dołączają produkcje światowego kina proponowane przez znanego polskiego dystrybutora – Gutek Film. Filmy wybitne, często niełatwe w odbiorze, autorskie, artystyczne, bardzo znanych i mniej rozpoznawalnych, poszukujących twórców. Produkcje wielokrotnie nagradzane na filmowych festiwalach na całym świecie, a także prezentowane na największym w Polsce Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty”.

Już dziś w tvscreen.pl można obejrzeć „Spotkanie w Palermo”, najnowszy film Wima Wendersa twórcy „Buena Vista Social Club” i „Lisbon Story”. Romantyczny thriller o życiu, śmierci i ostatecznym zbawieniu przez miłości jest najbardziej osobistym filmem reżysera: intymnym, zaskakującym i porywającym. Użytkownicy tvscreen.pl mogą również pośmiać się oglądając wysmakowaną komedię w stylu najlepszych filmów Jima Jarmuscha i Akiego Kaurismakiego, pt. „Białe szaleństwo”, norweskiego twórcy Rune Denstad Langlo. Opowieść o podróży za Krąg Polarny w kierunku jaśniejszej strony życia zachwyciła widzów, a także krytyków festiwalu w Berlinie (nagroda FIPRESCI), gdzie stała się niespodziewanym przebojem i została zakupiona do dystrybucji w ponad 20 krajach. Dla miłośników twórczości Jerzego Skolimowskiego i aktorskiego talentu Kingi Preis serwis oferuje niezwykłe „Cztery noce z Anną”. Jerzy Skolimowski przerwał tym filmem trwające siedemnaście lat milczenie. Artysta, uznany za jedną z największych osobowości światowego kina, powrócił, opowiadając intymną historię miłosną. Film otwierał prestiżowy przegląd „Piętnastu reżyserów” na festiwalu w Cannes. Obecni na pokazie Jerzy Skolimowski oraz Artur Steranko (główna rola męska) zostali nagrodzeni kilkuminutową owacją na stojąco, a francuska krytyka przyjęła film entuzjastycznie.

We wrześniu swoją premierę w sieci będzie miała „Twierdza Beaufort”, jeden z największych sukcesów izraelskiego kina ostatnich lat. Film Josepha Cedara nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię na festiwalu w Berlinie i nominowano do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

W serwisie tvscreen.pl dostępnych jest ponad 390 filmów, w tym również za darmo, wśród nich, m.in.: „Alicja w Krainie czarów”, „To skomplikowane”, Stare Wygi”, „Wszyscy mają się dobrze” „Pierwsze kłamstwo”, i kilkadziesiąt innych, najnowszych mega hitów, takich wytwórni, jak: Universal Pictures, Walt Disney Pictures, Touchstone Pictures, Pixar/Disney, Miramax Films, a także doskonałe, nagradzane na festiwalach, światowe, europejskie i polskie filmy.

Produkcje dostępne na www.tvscreen.pl, można odtwarzać on-line w dwóch opcjach jakości, w tym HQ, także na dużym ekranie domowego telewizora. W najbliższym czasie zostanie wprowadzona udoskonalona funkcjonalność pobierana filmów na komputer osobisty.

źródło/autor: Digital Partners

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu