MEW liczy na inicjatywę Ministerstwa Gospodarki

Inicjatywa Ministerstwa Gospodarki, której efektem ma być zwiększenie obowiązkowego limitu produkcji zielonej energii, wspomoże działalność producentów energii ze źródeł odnawialnych- uważa zarząd notowanych na NewConnect Małych Elektrowni Wodnych (MEW S.A.).

Inicjatywa resortu gospodarki to kolejna dobra informacja dla notowanej na rynku NewConnect spółki MEW S.A.. Celem ministerstwa jest zwiększenie przez producentów obowiązkowego udziału energii ze źródeł odnawialnych w wytwarzanej energii. Przypomnijmy, że dotychczas udział ten miał osiągnąć 12,9 proc. w 2017 r. Po zwiększeniu limitu ma to być 15,4 proc..

– Bardzo nas cieszy inicjatywa ministerstwa. Oznacza to że wytwarzanie zielonej energii, w tym budowa małych elektrowni wodnych, będzie jeszcze bardziej wspomagana przez ustawodawców. Inwestycje w zieloną energetykę to w Polsce działalność z wyjątkowo stabilnym systemem regulacyjnym, jednym z lepiej wspieranych przez rząd. Wierzę, że to właśnie energetyka odnawialna stanie się fundamentem dalszego rozwoju polskiej gospodarki i wzrostu PKB w najbliższych latach- powiedział Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW.

Przypomnimy, że do końca 2013 r. MEW zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii ponad 130 mln zł. Celem firmy jest uruchomienie elektrowni wodnych o łącznej mocy przekraczającej 6 MW . Dotychczas spółka pozyskała dwie lokalizacje pod budowę małych elektrowni wodnych. Powstaną one w województwie wielkopolskim oraz podkarpackim.

Kolejnym krokiem było podpisanie w czerwcu bieżącego roku porozumienia w sprawie współpracy przy budowie dwóch stopni wodnych na. Efektem tego będzie budowa na środkowym odcinku Wisły dwóch małych elektrowni wodnych, o łącznej mocy 6 MW. Inwestycje pochłoną 120 mln zł.

źródło/autor: Everest Consulting