BenQ MS510: atrakcyjny cenowo projektor SVGA

Tagi:

BenQ oferuje już w Polsce nową wersje wielofunkcyjnego projektora dla małych firm i odbiorów indywidualnych – MS510. Model ten ma podstawową rozdzielczość 800×600 (SVGA), jasność 2700 ANSI lumenów i kontrast do 4.000:1. Jest to jedno z najtańszych urządzeń w tej klasie, oferujące jednocześnie bardzo zaawansowane funkcje i technologie, dostępne dotychczas tylko w segmencie najdroższych projektorów multimedialnych – np. możliwość wyświetlania obrazów trójwymiarowych – DLP 3D Ready. Ze względu na bardzo atrakcyjna cenę MS510 znajdzie również zainteresowanie wśród odbiorców indywidualnych, jako projektor do kina domowego.

BenQ MS510 ma rozdzielczość podstawową SVGA (800×600 pikseli). Może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA (640×350) do UXGA (1600×1200 pikseli). Projektor jest również kompatybilny ze standardem HDTV – 1080p oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Użytkownik może wybrać ustawienie wyświetlania obrazu w formatach: 4:3 lub 16:9. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej od 23” (57,5cm) do 300” (750cm) ze współczynnikiem projekcji 125 cm (50”) @ 2 m (czyli z projektora stojącego w odległości 2 m od ekranu uzyskujemy obraz o przekątnej 125 cm) w palecie 16,7 miliona kolorów. MS510 jest również bardzo cichy – poziom hałasu wentylatora to zaledwie 28dB.

Projektor korzysta z technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. W celu zapewnienia optymalnych kolorów i możliwie najlepszej reprodukcji barw, MS510 posiada tzw. Złote Koło Kolorów (Golden Ratio Color Wheel), które daje możliwie najlepsze odwzorowanie barw.

Projektor BenQ MS510 wyposażono w obudowę, której konstrukcja z znacznym stopniu eliminuje szum powstających podczas pracy wentylatorów – redukując go do poziomu 28dB. Tak niski poziom szumu osiągnięto dzięki specjalnej konstrukcji kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze.

Urządzenie wyposażono w szeroki zestaw funkcji do ustawień obrazu, pomiar czasu trwania prezentacji oraz korekcję obrazu zależnie od koloru tła, na którym jest wyświetlany. Korekta obrazu dotyczy dopasowania jasności obrazu, kolorów i kontrastu dla pięciu różnych domyślnie ustawionych kolorów ekranu lub ściany, na której wyświetlany jest obraz.

Projektor dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej: 1.599 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000 godzin pracy na lampę).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu