Najlepszy aparat na wakacje według internautów

Najlepsza cyfrówka na wakacje to Nikon Coolpix L21. Tak wynika z głosów internautów, którzy wzięli udział w plebiscycie porównywarki cen Okazje.info. Nikon to też najczęściej polecany spośród wszystkich producentów aparatów cyfrowych i lustrzanek (ok. 30%). Dalej w rankingu znalazły się równorzędnie firmy: Canon (25%) i Sony (25%).

– Trzy najczęściej polecane aparaty odpowiadają potrzebom użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. Oprócz funkcjonalnego kompaktu, jakim jest Nikon Coolpix L21 internauci polecali też nieco bardziej zaawansowaną cyfrówkę Canon PowerShot SX120 IS oraz lustrzankę Sony α230 – mówi Justyna Staszewska z Okazje.info.

Przy wyborze odpowiedniego modelu dominuje podejście praktyczne. Spośród najbardziej pożądanych cech aparatu na wakacje wymieniano: odpowiednią wielkość (poręczność), stabilizację, która może zastąpić statyw oraz dobrą jakość zdjęć w ruchu. Użytkownicy najczęściej skarżyli się na brak górnego wizjera oraz obracanego wyświetlacza LCD.

Internauci mogli głosować na każdy z ponad 600 modeli aparatów dostępnych w porównywarce cen. O miejscu aparatu w rankingu decydowała zarówno pozytywna opinia jak i suma oddanych głosów.

źródło/autor: Okazje.info

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu